Vimbldon će dozvoliti jednom čoveku da prekrši tradiciju i strogo pravilo: Velika promena zbog Dijoga Žote

Organizatori Vimbldona dozvoliće Francisku Kabralu da prekrši njihova stroga pravila i tradiciju zbog Dijoga Žote. Biće to jedan od presedana na trećem grend slemu sezone.
Foto: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

Vimbldon je grend slem koji je poznat po tradiciji i po tome da svi igraju u belom. Postoji tu još pravila koje moraju da poštuju svi oni koji dolaze na turnir, posebno oni koji učestvuju. Jedno od tih pravila biće prekršeno i to zato što su organizatori trećeg grend slema sezone to dozvolili samo jednom čoveku. Portugalskom teniseru Francisku Kabralu. Zašto? Zbog Dijoga Žote.

Fudbaler Liverpula poginuo je u saobraćajnoj nesreći u Španiji i od njega se opraštaju mnogi. A, Kabral je dobio dozvolu da nosi crni flor u njegovu čast na koji će igrati u drugom kolu dubla u Londonu.

"Nisam ga znao lično, ali imam prijatelja koji ga je poznavao i bio je sjajan čovek. Veoma, veoma, veoma tužne vesti. Ne samo za sport nego posebno za Portugal. Bio je idol, ikona, divna osoba. Saznao sam za te vesti dok sam bio na putu za Vimbldon. Želim sve najbolje njemu i njegovoj porodici u ovim teškim vremenima, znam da su okruženi dobrim ljudima i nadam se da će uspeti da se izbore u ovoj teškoj situaciji", rekao je Kabral.

Pričao je i o tom detalju i kršenju strogih pravila tako što će da nosi crni flor u čast preminulog portugalskog fudbalera.

"Voleo bih da nosim crni flor. Bio bih srećan ako bi mi dozvolili", rekao je Kabral koji je samo pet meseci stariji od Žote.

Kako je poginuo Žota?

Pogibija Dijoga Žote Izvor: DailyMotion/Castile and León Diary

Tragedija se dogodila u Španiji i tamo je u saobraćajnoj nesreći poginuo Žota koji je u "Lamborginiju" bio sa svojim bratom Andreom Silvom. Auto je izgoreo i prepoznali su ih samo po registarskim oznakama vozila.

Prema informacija koje su stigle do tragedije je došlo pošto je automobil sleteo sa puta i zapalio se. Navodno su krenuli da pretiču vozilo, jedna od guma je eksplodirala, vozač je izgubio kontrolu i auto se zapalio. Nisu imali vremena da se izvuku.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Novak Đoković i sudija na Vimbldonu Izvor: Arena premium