Grigor Dimitrov neće igrati na US openu. Bugarski teniser je doživeo povredu grudnog koša, tačnije rupturu jednog od mišića i zbog toga je bio primoran da preda meč Janiku Sineru na Vimbldonu. U momentu kada je to učinio vodio je sa 2:0 u setovima i bio je na korak da izbaci prvog tenisera sveta, ali ga je povreda u tome sprečila.
"Dimitrov neće učestvovati na US openu, potvrdio je to njegov menadžer Georgi Stojimenov. Nije se oporavio od povrede sa Vimbldona i prvobitno su se nadali da će da bude spreman za poslednji grend slem sezone. Sada se nadaju da će igrati na turnirima u Kini krajem septembra i početkom oktobra", navodi se na bugarskom portalu "Tenis kafe".
Dimitrov je na taj način prekinuo niz od 58 uzastopnih učešća na grend slem turnirima. Počelo je na Australijan openu 2011. godine i završilo se na Vimbldonu 2025. godine. Po tome je bio peti na večnoj listi, tako da će ostati na broju od 58.
BONUS VIDEO: