"Hoćeš da izbacim dete sa meča?": Sudija u neverici zbog Radukanu, a publika odmah izabrala stranu

Ema Radunaku u ključnim momentima meča na Sinsinatiju zatražila je od sudije da izbaci bebu sa terena.
Foto: Screenshot/YouTube/@pavyg

Ema Radukanu i Arina Sabalenka sastale su se u drugom kolu Sinsinatija, Britanka je poražena 2:1 (7:6, 4:6, 7:6) od najbolje teniserke planete, ali susret je obeležila i opaska 39. igračice u odlučujućem setu. Radukanu je tražila od sudije da izbaci bebu koja je zaplakala tokom susreta.

Tenis je poznat kao tih sport i oglašavanje publike tokom poena i pripreme za servis nisu baš česti. Zbog toga svako narušavanje koncentracije sportisti na terenu doživljavaju fatalno, a jedna od njih bila je i Radukanu. Možda mlada teniserka bi imala ovakvu reakciju da nije bila na servisu i to u prelomnim trenucima meča, kad se Beloruskinja imala vođstvo od 4:3, a u osmom gemu bio đus (40:40).

Radukanu je bila na servisu, kad je beba u publici zaplakala, a Britanka se požalila. U istom trenutku sudija joj je dobacio: "To je dete. Da li želiš da izbacim dete sa stadiona?" A, nije jedina Radunaku bila saglasna da beba napusti teren, već su se u istom momentu čuli i glasovi publike koja je isto zatražila.

"Mogu da pozovem, ali moramo da nastavimo ovog momenta", čulo se iz sudijske stolice. Susret je nastavljen, Ema Radukanu je servirala i posle nekoliko razmenjenih udaraca Arina Sabalenka je propustila da lopticu prebaci preko mreže i dođe do lakog poena, umesto toga koncentracija joj je popustila i loptica je završila u mreži. Ipak, to nije omelo Beloruskinju da u tesnom tajbejrku bude bolja od Britanke i zakaže susret sa Špankinjom Džesikom Buzas Maneiro.

Bonus video: 

This browser does not support the video element.

Novak Đoković psuje svoje trenere na Vimbldonu Izvor: Arena premium