Međedović ništa nije uradio na grend slemovima u 2026: Dve pobede na četiri najveća turnira

Hamad Međedović je eliminisan na US Openu, a u 2026. godini ostvario je samo dve pobede na grend slemovima. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: CHRISTOPHE SAIDI / Sipa Press / Profimedia

Srpski teniser Hamad Međedović eliminisan je već u prvom kolu US Opena. Njega je danas bez većih problema za 100 minuta pobedio Kamil Majhžak iz Poljske 3:0 (6:3, 6:3, 6:3), tako da je ovo još jedan grend slem turnir na kome je 79. teniser sa ATP liste doživeo ekspresnu eliminaciju.

Pre ovoga, Međedović je ispadao u drugim kolima Australijan opena i Rolan Garosa, dok je na Vimbldonu i na US Openu završavao učešće već u prvoj rundi. Preciznije, ostvario je samo dve pobede u 2026. na grend slemovima.

Bilo je to protiv Navonea i Hofmana, dok su ga pobeđivali De Minor, Rud, Ofner i sada Majhžak. Istina, nije imao previše sreće kada su žrebovi u pitanju, ali se očekivalo da bi ova sezona mogla da bude godina njegovog proboja, gde će konačno malo uspeti da odskoči i zaigra u skladu sa najavama.

Najveći uspeh ove sezone za Međedovića je polufinale ATP 500 u Barseloni (eliminisao ga Andrej Rubljov), odnosno osvojen čelindžer u Napulju protiv Altmajera.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Hamad Medjedovic konferencija  Izvor: MONDO