U Srbiji danas hladnije i vetrovito uz oblake koji se premeštaju od severa ka jugu Srbije i uslovljavaće kišu, a na planinama sneg. Na severu Srbije suvo uz razilaženje oblaka i sunčane intervale. Padavine prestaju popodne i u centralnim i istočnim krajevima, a zadržavaju se na jugozapadu i jugu. Vetar umeren do pojačan severni i severozapadni. Pritisak ujutru malo ispod normale i u porastu, a krajem dana iznad normale. Minimalna jutarnja temperatura od 1°C, a maksimalna dnevna 11°C.
U Beogradu hladnije i vetrovito uz kišu ujutru, a ostali deo dana suvo. Od sredine dana delimično razilaženje oblaka i sunčani intervali popodne. Vetar umeren do pojačan severni i severozapadni. Pritisak ujutru malo ispod normale, a krajem dana iznad normale. Minimalna temperatura 4°C, a maksimalna do 10°C. Uveče suvo. Temperatura u 22h 5°C.
U Nišu oblačno, hladnije i vetrovito uz kišu povremeno. Vetar umeren do pojačan severni i severozapadni. Padavine popodne prestaju. Pritisak ispod normale ujutru, a krajem dana malo iznad normale. Minimalna temperatura 5°C, a maksimalna oko 8°C.
U Užičkom regionu oblačno i hladnije uz kišu povremeno, a na planinama sneg. Vetar umeren severni i severozapadni. Pritisak ujutru malo ispod normale i u porastu, a krajem dana iznad normale. Minimalna jutarnja temperatura od 3°C do 5°C, a maksimalna dnevna od 6°C do 8°C. Na Zlatiboru i Tari hladnije sa snegom i oko 1°C na 1000 mnv.
U Vojvodini hladnije i vetrovito uz promenljivu oblačnost sa sunčanim periodima. Samo će na jugu Vojvodine ujutru padati kiša, dok će na severu Vojvodine biti više sunčanih sati. Vetar pojačan severni i severozapadni. Pritisak ujutru oko normale i u porastu, a krajem dana iznad normale. Minimalna jutarnja temperatura od 1°C na severu do 4°C na jugu, a maksimalna dnevna od 9°C na jugu do 11°C na severu. Uveče suvo. Temperatura u 22h od 2°C do 4°C.
U Novom Sadu danas hladnije i vetrovito uz kišu rano ujutru. Ostali deo dana suvo uz razilaženje oblaka pre podne i sunčane periode. Vetar umeren do pojačan severni i severozapadni. Pritisak ujutru oko normale, a krajem dana iznad normale. Minimalna temperatura 2°C, a maksimalna do 10°C. Uveče suvo. Temperatura u 22h 4°C.
U Subotici takođe hladnije i vetrovito uz razvedravanje ujutru i duže sunčane periode. Vetar pojačan severni i severozapadni. Pritisak ujutru ispod normale, a krajem dana iznad normale. Minimalna temperatura 2°C, a maksimalna do 10°C. Uveče suvo. Temperatura u 22h 3°C.
Vreme narednih dana
U sredu ujutru suvo i ponegde slab mraz, a tokom dana novo naoblačenje sa severa donosi kratkotrajnu kišu ponegde, a na planinama sneg. Padavine se očekuju najpre u Vojvodini, a popodne i u ostalim krajevima, mada neće svugde biti padavina. Vetar umeren do pojačan severni i severozapadni. Pritisak iznad normale. Minimalna temperatura od -2°C do 3°C, a maksimalna dnevna od 8°C do 12°C.
U četvrtak ujutru slab mraz, a tokom dana pretežno sunčano i sveže. Nešto više oblaka biće samo na jugu Srbije. U petak sunčano i toplije, a u subotu naoblačenje sa prolaznom kišom.
(MONDO)
