Na festivalu dokumentarnog filma u Silver Springu prikazan je film o bendu The Beatles u kojem se vide članovi legendarne grupe kako sarađuju na spektaklu za "Cirque de Soleil".

Film po nazivom "All Together Now" prikazuje Pola Makartnija i Ringa Stara kako sa udovicom Džona Lenona Joko Oko i udovicom Džordža Harison Olivijom i producentom Džordžom Martinom, remiksuju muziku za scenski nastup predstave "Love" u Las vegasu.

"Hteo sam da ispričam priču o tim ljudima koji su mit. Oni su mitski likovi", izjavio je kanadski režiser Ejdrijan Vils. "Njima je to bio način da se suoče sa prošlošću".

Producenti su saopštili da imaju samo limitirane planove za prikazivanje, ali da je DVD u planu.

"Love" je spektakl koji je koštao 180 miliona dolara, spremljen za specijalno izgrađenu dvoranu u hotelu "Mirage".

"Cirque de Soleil" tim spektaklom kroz ples, muziku i akrobacije, prikazuje razvitak "Bitlsa" od razdragane pop grupe do psihodelične utopije.

Ideja je potekla od Džordža Harisona koji je bio prijatelj s osnivačem trupe Gija Laliberta.

Reditelj je, kako je ispričao, imao velike teškoće da uhvati "Bitlse": koristio je teleobjektive, i skrivao mikrofone gde god je stigao.

Intervjuisao je Makartnija i Stara, stekao poverenje udovica dvojice preminulih muzičara.

Film svedoči i o trenucima neslaganja kao kad Joko Ono negoduje oko koreografije uz pesmu "Come Together", ali ipak ima više scena u kojima se vidi kako svi akteri sarađuju i ponovo oživljavaju vreme kad su momci iz Liverpula bili svetski kulturološki fenomen.

(Beta/MONDO)