Zvezda filmova "Hrabro srca", "Patriota" i "Teorija zavere" Mel Gibson, uskoro počinje sa snimanjem još jedne avanture najpoznatijeg detektivskog para u petom nastavku filma "Smrtonosno oružje".

"Deset godina nakon dobro poznate 'policijske sage', ponovo pregovaramo sa filmskim studijima o snimanju još jednog nastavka", rekao je Gibson.

Režiser Ričard Doner, koji je radio na prethodnim filmovima o problematičnom policajcu i njegovom starijem partneru Murtogu (Deni Glover) a kojeg Rigs (Gibson) svojim ludilom "svakog časa tera ili u penziju ili u grob", rekao je da je spreman za početak snimanja. "Čekamo 'zeleno svetlo', i od studija i od Mela Gibsona. Scenario je gotov i ovaj film će biti bolji od prethodna četiri dela, to je sigurno".

Nakon poslednjeg nastavka policijske sage iz 1998. godine, Gibson (52), uglavnom je "sedeo iza kamere" i režirao "Pasiju" i "Apokalipto".

(MONDO)