Lik Doktora Strejndža (Čudnog) kreirali su Sten Li i Stiv Ditko šezdesetih godina prošlog veka, a direktor produkcije "Marvela" Kevin Fejž rekao je da će taj lik dobiti svoj film.

"Marvel" uživa u uspehu ekranizacija stripova kao što su "Iron man" i "Avengers", i planira nekoliko ostvarenja kojima će obradovati fanove stripa.

"U planu je snimanje filma o Doktoru Strejndžu, a nakon toga pozabavićemo se i Čovekom Mravom", rekao je on.

Doktor Strejndž je uspešni ali sebični neurohirurg, koji nakon automobilske nesreće gubi mogućnost korišćenja ruku. Zbog nekontrolisanog drhtanja i gubitka osećaja, ne može više da operiše, i kreće na put kako bi pronašao lek. Završava na Himalajima, gde od Drevnih uči mistične veštine i postaje najmoćniji mađioničar na svetu.

(MONDO)