Film "Princ od papira" reditelja Marka Kostića biće prikazan u zvaničnom programu ovogodišnjeg
FEST-a, 23. februara 2008. godine, saopštili su organizatori Festivala.

U saopštenju se navodi da je "Princ od papira" najpre snimljen kao kratki igrani film koji je 2005. godine proglašen za najbolji domaći kratki igrani film na 52. Beogradskom festivalu kratkometražnog i
dokumentarnog filma
.

Na tom festivalu dobio je i nagradu za režiju i specijalnu nagradu "Jovan Aćin" koju dodeljuju Ministarstvo kulture, Udruženje filmskih umetnika i Radio televizija Srbije.

Na Festivalu kratkometražnog filma u Grčkoj film je bio u najužem izboru za najbolji balkanski film, a sa uspehom je prikazan na još dvanaest internacionalnih festivala u svetu.

"Film je napravljen da zabavi i pouči, a namenjen je prvenstveno deci, ali i celoj porodici", piše u saopštenju. Producent i autorski tim odlučili su da dosnime materijal za
celovečernji igrani film, pa sada film traje 78 minuta.

Beogradski medjunarodni filmski festival FEST 08, biće održan od 22. februara do 2. marta, kada će publici biti predstavljeno 75 filmova istaknutih svetskih reditelja, poput Anga Lija, Vejna Vanga, Fatiha Akina, Gasa van Santa, Kena Louča, Brajana de Palme i mnogih drugih.

Cene karata ove godine će biti ista kao i prošle, odnosno od 150 do 250 dinara, u zavnisnosti od mesta i termina projekcije. Ulaznice za otvaranje i zatvaranje festivala biće 400 dinara.

Filmovi će biti prikazivani u dvoranama Sava centra, Kulturnog centra Beograda i Doma sindikata, a prateći filmski program tradicionalno će biti priredjen u Muzeju Jugoslovenske kinoteke.

(Beta)