Slušaj vest

Komentarišući finale "Pesme Evrovizije" koje se noćas odvilo u Bazelu, Duška Vučinić otkrila je i jedan podatak vezan za pomenuto muzičko takmičenje - dosad mnogima potpuno nepoznat.

Jedan broj, naime, smatra se velikim malerom ovog šoua, a za to svakako postoji i razlog zašto.

Duška Vučinić
Foto: MONDO/Stefan Stojanović

"Ne bih da slutim, ali statistika kaže da druga po redu pesma izvedena u finalu nikada nije pobedila na takmičenju, a drugi izvođač se retko kada iz polufinala kvalifikovao u finale",istakla je Duška po nastupu Luksemburga, kom je sinoć i zapala baš ta pozicija.

Zemlju je, inače, predstavljala Laura Torn s numerom "La poupée monte le son".

Luksemburg - Evrovizija 2025 Foto: eurovision.tv/Alma Bengtsson

Na kraju takmičenja osvojila je 22. mesto.

Pogledajte slike pobednika - Austrije:

Austrija, Džej Džej, Evrovizija Foto: Epa/Georgios Kefalas/Keystone

Bonus video:

07:32
Da li se Evrovizija promenila? Zejna za Kurir otkrila svoje prognoze o ovogodišnjem pobedniku Izvor: Kurir televizija

(24 sedam/ MONDO) 

Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!