Green Day, koji će nastupiti u maju u Beogradu, vratio se velikim koncertom u Ostinu, piše američka štampa. Bend je nekoliko meseci bio na pauzi, dok je pevač Bili Džo Armstrong bio na lečenju od bolesti zavisnosti.

Muzička štampa piše da je bend zvučao bolje nego ikada, da je publika bila u potpunoj ekstazi, a da se Armstrong čak šalio na račun svog lečenja.

Probao je nešto da kaže na ugašenom mikrofonu, a kada je shvatio da on ne radi, nasmejao se i rekao "Eto, a čak se nisam ni drogirao danas".

Publiku su članovi benda "gađali" majicama iz svojevrsnog topa, a Armstrong je izveo jednog fana na binu da peva s njim, i dozvolio mu da ga poljubi u znak zahvalnosti. Green Day je odsvirao čitavih 26 pesama, pa možemo samo da se nadamo da će ih ovaj entuzijazam držati i na Kališu.



(MONDO, foto AP)