Sukobljeni osnivači festivala Exit Dušan Kovačević, Bojan Bošković i Ivan Milivojev postigli su u sredu sporazum oko budućeg koautorskog ugovora i funkcionisanja tog festivala.

Advokati obeju strana, Radivoj Lalin i Srdjan Kovačević, izjavili su novinarima, po završetku sastanka, da će taj sporazum biti potpisan do kraja nedelje, i da će tokom narednih dana biti rešena sva ostala pitanja u vezi sa organizacijom festivala.

Prema njihovim rečima, Kovačević, Bošković i Milivojev postigli su dogovor "oko svih bitnih pitanja, a najbitnije je da je Exit pobedio i da će biti održan i ove godine".

Koautorskim ugovorom predvidjeno je, pored ostalog, da se sva pitanja rešavaju konsenzusom, kao i da sve sporove rešava nezavisna arbitražna komisija od pet članova.

U tu komisiju svako od koautora delegiraće po jednog člana, dok će preostalu dvojicu izabrati sami članovi komisije.

Koautori Exita odlučili su da se do potpisivanja ugovora ne pojavljuju u medijima i da izjave za javnost daju samo njihovi pravni zastupnici.

Postizanju sporazuma prethodila je višečasovna rasprava, u prisustvu novinara, koja je najpre obilovala medjusobnim optužbama sukobljenih strana, ali su kasnije posvadjani osnivači Exita ipak uspeli da postignu kompromis.

Prema rečima pravnih zastupnika, ukoliko se u predvidjenom roku potpiše koautorski ugovor, naredno ročište pred Okružnim sudom u Novom Sadu, zakazano za 26. februar, neće biti ni održano.

Jedan od osnivača tog festivala Dušan Kovačević tužio je krajem prošle godine Udruženje Exit za nelegalnu upotrebu autorskog dela i žiga, i zatražio od suda da donese privremenu sudsku meru zabrane upotrebe žiga Exita.

Na prvom ročištu pred Okružnim sudom sukobljenim stranama je preporučeno da u roku od nedelju dana postignu dogovor van suda.

Kovačević je ranije više puta saopštavao da producentske kuće, uključujući i beogradsku "Komunu", nude veliki novac da preuzmu organizaciju festivala.

Udruženje Exit" je odbilo te ponude i pokrenulo kampanju "Exit nije na prodaju".

(Beta)