Mnogi su za njega, u onoj Jugoslaviji, govorili da je nastavljač dela Olivera Mandića.

Kralj hrvatskog fanka, kako ga nazivaju tamošnji mediji, Dino Dvornik preminuo je na današnji dan pre pet godina.

Dino Dvornik je, sigurno, ostavio pečat ne samo u hrvatskoj, već i u muzici ex-Yu i zaslužan je za mnoge dobre žurke u raznim klubovima širom Jugoslavije. Umeo je da "hiponotizira".

"Pet godina! Pet godina je prošlo,već! Rekla bih, puno i brzo i sporo. Još su mi slike našeg života jako žive, mislim da će uvek biti tako, jer Dino je, ipak, živ. Njegov zarazan duh leti svuda oko nas i podseća nas na to da čovek poput njega zapravo nikada ne umire", napisala je njegova supruga Danijela na društvenim mrežama.



"Ceo život se, zapravo, trudio da ne bude zaboravljen, da ne bude deo statistike, trudio se da nam pomakne svaki mišić i atom, da nas pokrene kad nam se nije dalo, da nas nasmeje, iznervira, izludi, šokira, deportuje u svoju dimenziju barem na trenutak...i uvek je na svoj način to i uspevao. Imao je tu energiju, zaraznu! Mogao je da ispuni stadion svojom energijom (jednom je jedan bioenergetičar rekao za Dina, da kad bi se njega priključilo na elektro-centralu, ceo grad bi svetleo). Imao je i viška. Morao je to ispucati nekako", dodala je Dinova supruga.

Sin čuvenog glumca Borisa Dvornika, Dino, muzikom je počeo da se bavi sa 17 godina, kada je sa bratom Deanom osnovao fank bend Kineski zid. A onda su krenuli hitovi...

"Zašto praviš slona od mene?", "Ti si mi u mislima", "Tebi pripadam", "Ljubav se zove imenom tvojim", "Jače manijače", "Zmaja dah", "Misliš da sam blesav", "Nadahnuće", "Afrika", "Hipnotiziran", "Pelin i med"...

Preminuo je 7. septembra 2008. godine. Nekoliko nedelja kasnije objavljen je je toksikološki nalaz koji je pokazao da je Dino umro od kombinacije tableta za smirenje, protiv bolova i antidepresiva. Imao je 44 godine.