Ovo je prvih 7 polufinalista PZE: Prošao nesuđeni predsednik Srbije, a ispao jedan od najvećih favorita

Večeras je održano prvo polufinalno veče "Pesme za Evroviziju", a u nastavku otkrivamo ko će sreću okušati u finale.
Foto: RTS / Printscreen

Prvo polufinalno veče festivala "Pesma za Evroviziju 2026" održano je večeras, a u finale su prošli:

  • Lores - "Unseen"
  • Zejna - "Jugoslavija"
  • Saška Yanx - "Srušio si sve"
  • Ana Mašulović - "Zavoli me"
  • Kosmos trip - "Sve je u redu"
  • Mirna Radulović - "Omaja"
  • Iva Grujin - "Otkrivam sebe"

Pogledajte kako su izgledali njihovi nastupi:

Pobednik je izabran po ustaljenom modelu glasanja, gde su glasovi publike i stručnog žirija ravnopravni (50 odsto publika - 50 odsto žiri).

Drugo polufinalno veče održava se 26. februara u 21h, dok ćemo u istom terminu, ali 28. februara birati finalistu koji će predstavljati Srbiju na Evroviziji u Austriji.

Burno veče i ispadanje favorita

Inače, veče je definitivno prošlo sa dosta drame, počev od pokvarenog krana zbog čega su pomereni nastupi pred stručnim žirijem, ali je zbog tehničkih problema morao da bude ponovljen i nastup Mirne Radulović

Veliku pažnju privukao je i bend Kosmos trip u kom je jedan od pevača bivši kandidat za predsednika Luka Maksimović poznatiji kao Ljubiša Preletačević Beli

Pričalo se i o fantastičnoj izvedbi Zejne koja je u jednom trenutku letela u vazduhu, ali su mnogi razočarani i jer u finale nije prošao Eegor čija je pesma nakon nastupa oduševila publiku. 

Ko je bio vaš favorit? Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

Bonus video:

This browser does not support the video element.

Nevena Bozovic nije pozelela srecu Saski: Zajedno se takmicile u poznatom takmicenju Izvor: MONDO

Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!