Sin i kćerka bivšeg predsednika Srbije i SR Jugoslavije, Slobodana Miloševića, Marija i Marko, preko advokata, uputili su pismo na nekoliko adresa u kom su naveli, da ako ne budu uključeni u snimanje srerije "Porodica" sledi tužba.

Serija govori o njihovim roditeljima, Mirjani i Slobodanu Miloševiću, a oni smatraju da neće biti dovoljno objektivna ako oni ne učestvuju.

"Nezakonito hapšenje, protivustavno izručenje i ubistvo Miloševića i progon njegove porodice može jedino biti okarakterisano kao zločin koji ne zastareva. Apelujemo da sprečite realizaciju ovog projekta, štetnu i zlonamernu konotaciju važnih događaja iz novije srpske istorije. Ujedno vas i ovim putem upozoravamo da ćete, ukoliko krenete u realizaciju pod ovakvim uslovima, bez dogovora s porodicom predsednika Miloševića, snositi odgovarajuće zakonske posledice", navodi se u pismu, a prenosi "Kurir".

Iza serije "Porodica" stoji kao autor Bojan Vuletić, a bračni par Milošević igraće Boris Isaković i Mirjana Karanović. Priča će pratiti hapšenje Miloševića, a ceo projekat kao producent potpisuje Fajerflaj.

"Slobodan Milošević i Mira Marković su deo naše istorije i ona pripada svima. Istorija je često služila i služi kao inspiracija umetnicima. Naša želja je da budemo što verniji istini, ali serija će biti samo jedno umetničko viđenje istorijskih događaja, dok je istina onoliko koliko je učesnika u nekom događaju ili koliko je savremenika tog događaja, te će neko uvek biti nezadovoljan, ali smo taj rizik spremni da prihvatimo. Umetnost ne sme da trpi zato što su gledišta na našu ne tako davnu prošlost različita ili zato što neki od savremenika ne žele da se o nekim stvarima priča ili da se priča drugačije od onoga kako bi oni želeli da se priča", rekli su iz Fajerflaja za "Kurir".

Na male ekrane serija "Porodica" se očekuje da stigne navodno na proleće 2021, tačno 20 godina od hapšenja Slobodana Miloševića.

Slobodan Milošević, jedan je od najkontroverznijih ličnosti novije srpske istorije, koji je 2006. godine umro u pritvoru Haškog tribunala tokom suđenja za genocid i ratne zločine počinjene na prostorima Hrvatske, BiH i Kosova u ratovima devedesetih godina prošlog veka, a 1989. godine bio je na vrhuncu slave.