
"Večernje novosti" pišu da je Karić spreman da uloži veliki kapital u projekte među kojima su nova BK Televizija i renoviranje filmskih studija za potrebe svetskih producenata.
Karić bi deo kapitala uložio i u podizanje hotela i ostalih objekata ekskluzivnog karaktera u Košutnjaku, a list primećuje i da je njegovo interesovanje pojačano činjenicom da će Vlada uskoro doneti zakon o benefitu za strane producente koji snimaju u Srbiji, prema kom bi trebalo da dobiju povraćaj oko 30 odsto sredstava koje potroše na snimanje u našoj zemlji.
"Tako bi Karić, sa postojećim studijima u Filmskom gradu koje će renovirati, mogao da postane glavni nosilac filmske produkcije u ovom delu Evrope", kaže izvor lista.
Karićeva firma "Filmway" platila je oko devet miliona evra za "Avala film", i na raspolaganju ima 37 hektara i oko 20.000 kvadratnih metara poslovnog prostora.
Karić je godinama van Srbije, a nedavno se uživo uključio u program Televizije Pink i poručio da će se vratiti u zemlju ako optužbe protiv njega budu bile povučene.
Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta zabave, kulture, muzike, filma, lifestyle, putovanja i seksualnosti pratite na našoj Facebook stranici - MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.