Veličanstveni pejzazi i priroda ali problematična finansijska situacija - podići lično, tako glasi deo teksta oglasa kojim je Island u subotu stavljen na aukciju putem Interneta.

Suočen sa opasnošću od nacionalnog bankrotstva, Island je od Rusije zatražio zajam od četiri milijardi evra kako bi spasio svoje najveće banke, prenela je agencija Rojters.

Početna cena licitacije bila je 99 centi ali je ubrzo dostigla vrednost od 17,28 miliona dolara.
Poznata islandska pevačica Bjork nije uključena u ponudu, navodi se u oglasu.


"Smešten na grebenu na severu Atlantskog okeana, Island nudi kupcu nastanjene predele, islandske konje i donekle poljuljanu finansijsku situaciju", ističe se u oglasu.

Treba dodati tople izvore, prelepu prirodu i severnu svetlost, kao i najgušću naseljenost ljubiteljima opere na svetu!

Pojedini zainteresovani želeli su da znaju da li kupovina predviđa "osiguranje protiv vulkanskih erupcija i zemljotresa" i "da li može da se desi da uplata bude zamrznuta".

(Tanjug/MONDO)