Ako ne znate šta da poklonite dragoj osobi za Novu godinu, zašto ne biste ovekovečili njeno ili njegovo ime u životinjskom carstvu?

Univerzitet Purdju na aukciji nudi šansu da sedam novootkrivenih vrsta slepih miševa, kao i dve kornjače, ponesu ime onih koji ponude najviše novca.

"Očekujemo da će aukcija privući veliki broj zainteresovanih. Nije mala stvar da vaše ime bude zabeleženo u biološkim i istorijskim knjigama za sva vremena, to je mnogo značajnije od toga da zaveštate zgradu", rekao je profesor Džon Bikam, koji je učestvovao u otkriću devet novih vrsta.

Pobednici aukcije imaće čast da novi slepi miš ili kornjača ponesu njihovo ime, prilagođeno pisanju na latinskom jeziku.

Prva životinja čije je ime ponuđeno na aukciji je crno-zlatni slepi miš otkriven u centralnoj Americi, koji teži samo tri grama.

Deo prihoda od aukcije otićiće za finansiranje naučnog rada potrebnog za pravilnu i detaljnu klasifikaciju devet novih vrsta.

Ostatak novca biće usmeren ka očuvanju prirodnih staništa novootkrivenih životinja.

(MONDO, foto AP)