• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Pronadjena lobanja "karike koja nedostaje"?

Ekipa etiopskih i američkih paleoantropologa otkrila je u severozapadnoj Etiopiji ljudsku lobanju staru izmedju 250.000 i 500.000 godina.

Ekipa etiopskih i američkih paleoantropologa otkrila je u severozapadnoj Etiopiji ljudsku lobanju staru izmedju 250.000 i 500.000 godina.

"Ovo otkriće je zaista veoma važno zato što ova lobanja verovatno predstavlja 'kariku koja nedostaje' u evoluciji izmedju homo erectusa i modernog čoveka", izjavio je direktor Paleoantropološkog istraživačkog projekta iz Etiopije, Sileši Semao, nemačkoj agenciji DPA.

Mnogi antropolozi veruju da je homo erectus predak modernog homo sapiensa i da je izumro pre 100.000 do 200.000 godina - što je period kada izmedju homo erectusa i homo sapiensa nastaje praznina.

Pored lobanje koja je pronadjena iz dva dela, nadjeni su i ostaci fosilizovanih životinja - zebra, slonova, antilopa, mačaka, glodara i dveju vrsta svinja, kao i kameno orudje.

"Lobanja datira iz perioda o kojem znamo vrlo malo... To je period tranzicije izmedju afričkog homo erectusa i modernog čoveka", rekao je Semao, dodajući da su fosilni ostaci u Africi iz ovog perioda veomna retki.

Lice i lobanja pronadjenog fosila su različiti od lica modernog čoveka, ali se jasno vide anatomske crte koje, po mišljenju antropologa, predstavljaju dokaz da lobanja pronadjenog fosila pripada pretku modernog čoveka.

"Lobanja nam daje priliku da pogledamo pravo u lice jednom od naših predaka", rekao je na kraju oduševljeno Semao.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

SERIJE