Slušaj vest

Hit komedija "Tesna koža" ima četiri dela i snimana je od 1982. do 1991. godine, a u njoj smo tokom godina gledali Mitu Pantića, dogodovštine njegove porodice, ali i konstante sukobe sa direktorom preduzeća Srećkom Šojićem, kojeg je glumio Milan Lane Gutović.

Malo ko zna da je lik Srećka Šojića prvi put napisan i osmišljen za film "Laf u srcu" koji je snimljen 1981, samo godinu dana pre prvog dela "Tesne kože".

U komediji "Laf u srcu" galvnu ulogu igrao je Nikola Simić koji je glumio Savu Mitrovića dok je Milan Lane Gutović igrao direktora preduzeća po imenu Srećko Šojić.

Pročitajte još: Tajna LOTO kombinacije iz "Tesne kože": Brojevi Rahele Ferari stvarno izvučeni

Milan Lane Gutović
Foto: YouTube/Screenshot


Scenarije za filmove "Laf u srcu" i "Tesna koža" pisao Siniša Pavić. Lik Srećka Šojića originalno je osmislio za film "Laf u srcu" koji je režirao Mića Milošević.

Kada je film izašao u bioskope, postigao je zapažen uspeh, a Siniša je video potencijal u junacima Pantiću i Šojiću i odlučio da napravi film koji će njih dvojicu staviti u prvi plan.

Nikola Simić Foto: YouTube/Domaci Filmovi i Serije, YouTube/yAK Dule99/screenshot, Printscreen/You Tube

 BONUS VIDEO:

00:56
"TESNA KOŽA JE BILA MATRICA, SVE OSTALE SERIJE SU JE KOPIRALE" Baletić: Naše velike porodice sa jednim kupatilom u kući  Izvor: Kurir televizija

Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!