Potencijalna kandidatkinja socijalista na predstojećim francuskim predsedničkim izborima Segolen Roajal, našla se medju deset najseksipilnijih žena na svetu, pokazalo je istraživanje čiji su rezultati objavljeni u francuskom izdanju časopisa "FHM".

Predsednica regiona Poatu-Šaront dospela je čak na šeto mesto liste od 100 najseksipilnijih žena na svetu u ovoj godini i jedina je Francuskinja u prvih deset, dok su njene poznatije zemljakinje, glumice Leticija Kasta i Sofi Marso zauzele 47, odnosno 66. mesto.

Ova Francuskinja, majka četvoro dece, koja uskoro puni 53 godine, našla se daleko ispred takvih seks simbola kao što su Pamela Anderson (74. mesto) i Monika Beluči (91), a mlada holivudska zvezda Skarlet Johanson, koja inače vodi na svetskoj listi, zauzela je u očima Francuza tek 85. mesto.

Prvo mesto, prema ovom istraživanju, koje je obuhvatilo oko 500 muškaraca starijih od 15 godina, pripalo je manekenki Adrijani Karembeu.

Više od 64 odsto Francuza izjavilo je nedavno da bi na izborima, koji će biti održani iduće godine, glasalo za Segolen Roajal, što je znatno više nego za aktuelnog ministra unutrašnjih poslova, desničara Nikolu Sarkozija, za koga bi glasalo 58 odsto ispitanika.

(Tanjug)