Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad pokrenuo je svoju veb stranicu, na kojoj posetiocima postavlja pitanje da li smatraju da SAD i Izrael žele da započnu novi svetski rat, preneo je Rojters.

Ahmadinedžad, poznat po svojim govorima uperenim protiv SAD, na svojoj veb stranici piše i o tome kako je još kao učenik u osnovnoj školi bio ljut zbog američkog mešanja u unutrašnja pitanja Irana.

Iranski predsednik govori da je rodjen u siromašnoj porodici u jednom zabačenom selu, ali je uspeo da bude 132. na listi studenata za upis na univerzitet.

On opisuje kako je sa sedam godina, dok je bio u prvom razredu osnovne škole, čitao novine, uz pomoć odraslih, o tome kako je tadašnji iranski šah Mohamad Reza dao imunitet Amerikancima, koji su živeli u Iranu (nisu odgovarali prema iranskim zakonima) i da je još tada smatrao da je to poniženje za Irance.

Prema mišljenju iranskog analitičara Saeda Lajlaza, Ahmadinedžad pokretanjem svog bloga na persijskom, arapskom, engleskom i francuskom jeziku želi da pridobije podršku iz sveta, te zbog toga i postavlja posetiocima pitanje o namerama SAD i Izraela.

Na svojoj veb stranici iranski predsednik govori i o tome kako je pažljivo slušao govore ajatolaha Ruholaha Homeinija, koji je svrgao šahovu monarhiju u islamskoj revoluciji 1979. godine, ali i o iračko-iranskom ratu koji je vodjen od 1980. do 1988. godine.

On, na kraju, priznaje da je njegov blog, koji sadrži 2.300 reči u engleskoj verziji predugačak i dodaje da će se potruditi da ga skrati.

(Tanjug)