Svako ko želi da baci stari mobilni telefon, može to da učini sa puno stila, pa čak i da eventualno osvoji medalju - na Svetskom šampionatu bacanja mobilnih telefona, u Finskoj.

U početku dogadjaj od lokalnog značaja u gradiću Savolina, u blizini granice sa Rusijom, sedmi šampionat održan u nedelju privukao je skoro sto takmičara od kojih su neki došli iz Kanade, Belgije i Rusije.

Kristin Lund, koja je osnovala šampionat, navodi da je to zgodna prilika za lagano vežbanje, a delimično i ekološka akcija.
"Ima puno mobilnih na tržištu polovne robe, a mi ih recikliramo pre nego što postanu toksičan otpad", objašnjava.

Finci prednjače u sportskim inovacijama: svetu su već podarili Svetski sauna šampionat i takmičenje u nošenju žena preko prepreka.

Zlatnu medalju u bacanju mobilnog telefona ove godine je osvojio Finac Lasi Etelato koji je svoju "nokiju" bacio cak 89 metara.

"Trenirao sam bacajući koplje, nisam baš bacao mobilne", rekao je pobednik Rojtersu.

(Beta)