Hongkonški bogataš i njegova supruga kupili su veliki beli tartuf iz Italije za 125.000 evra, koji bi mogao da postane najskuplja gljiva ikad prodata u svetu.

Gordon Vu je ponudio više novca od zainteresovanih iz Francuske i Italije i kupio beli tartuf težine jedan i po kilogram na medjunarodnoj aukciji u hongkonškom Hotelu Ric-Karlton.

Zvaničnici Ginisove knjige rekorda nisu bili dostupni za komentar kojim bi mogli da potvrde da se radi o do sada najskupljoj gljivi.

Beli tartufi, poznati po astronomskoj ceni i jakom mirisu koji podseća na beli luk, rastu pod zemljom u blizini drveća. Jedu se sirovi ili izdrobljeni u testenini, salatama, omletima i u drugim jelima.

Prihod od aukcije na kojoj je prodato još nekoliko velikih tartufa, biće poklonjeni dobrotvornoj fondaciji koja se brine o trudnim devojkama i usvajanju dece.

(Beta)