Dvadesetpetogodišnja radnica u velikom zoološkom vrtu "Higašijama" u gradu Nagoji zadobila je frakturu lobanje kada ju je šutnuo jedan od nojeva iz tog vrta, javila je japanska televizija "Asahi".

Radnica kojoj je to bio tek drugi dan na poslu čistila je životinjski izmet u odeljku u kojem borave žirafe i nojevi kada joj je iznenada pritrčala jedna od šest ptica. Radnica je u pokušaju da umakne pala na zemlju, što je noj iskoristio da joj zada udarac nogom u glavu.

Japanski mediji javljaju da je vinovnik zločina petogodišnji mužjak noja težak 90 kg i visok 190 cm.
Direktor zološkog vrta Hiroši Kobajaši izjavio je medijima da su nojevi reltivno radoznale i ćudljive ptice koje promena u neposrednoj sredini ne ostavlja ravnodušnim i naglasio njihovu fizičku snagu i brzinu.

(Tanjug)