Od grčkog manastira koji su dva takozvana baštovana pretvorila u farmu marihuane, do čoveka iz Južne Afrike sa prostrelnom ranom kome je doktor predložio da šetnjom otkloni bol - svet je bio pun čudnih vesti u 2007. godini.

Britanski umetnik Mark MakGauan je pojeo ćufte napravljene od mrtvog psa koji je umro prirodnom smrću u znak protesta protiv svireposti nad životinjama. Rekao je da pas ima užasan ukus.

Jedna Moskovljanka je zapalila penis bivšeg muža dok je go gledao televiziju i pio votku. Oni su već tri godine bili razvedeni ali su i dalje živeli zajedno u malom stanu.

Jedan Nemac je ostavio svoju mrtvu majku da sedi u svojoj omiljenoj fotelji dve godine posle njene smrti u 92. godini.

Ali sve što miriše na leš ne mora da bude i mrtvo 2007. godine. Nemačka policija upala je u jedan stan, misleći da će, zbog smrada, pronaći leš. Medjutim, pronašli su neurednog, prljavog stanara, koji spava pored gomile veša za pranje.

Tužno je da je u 2007. bilo mnogo smrti koje su skoro jedva primećene. U Zagrebu je čovek umro u noćnom tramvaju, a vozač je to shvatio tek nakon šest sati vožnje.

Takodje u Kini Djijang Mušeng (66) je rekao da mu je 40 godina gutanja živih žaba i pacova pomoglo da nema stomačne probleme i učinilo ga jakim.

U SAD dva čoveka iz Kolorada su optužena da su planirala da ubiju čoveka sa zmijama zvečarkama zbog svadje oko pokerskog duga od 60.000 dolara.




Naslov "Nema više krckave patke u kineskim toaletima" mnoge je iznenadio, ali ne i stanovnike Pekinga, koji znaju da je vest u vezi sa zabranom izgradnje kioska sa hranom pored toaleta.

U La Pazu pobednici izbora za mis je oduzeta kruna nekoliko minuta pošto ju je dobila, jer su sudije primetile da nosi veštačke kike.

Čovek iz Zimbabvea je ukrao autobus zato sto mu je trebao prevoz da pokupi svoju vozačku dozvolu. Nemački vozač autobusa je izbacio dvadesetogodišnju devojku rekavši da je suviše seksi za njegov autobus.

"Otvorio je vrata i uzviknuo 'tvoj dekolte mi odvraća pažnju svaki put kad pogledam u retrovizor i ne mogu da se koncentrišem na vožnju" rekla je izbačena devojka.

Jedan Nemac, osudjen zbog nepristojnog otkrivanja, zaprepastio je svoje advokate na žalbenom ročistu kad se skinuo go.

Svakoj priči treba srećan kraj i Bangkok se pobrinuo da ga ima. Jedna 76-ogodišnja žena iz južnog Tajlanda je pre 25 godina sela na pogrešan autobus, izgubila se i završila kao prosjak na drugom kraju zemlje. Ali 2007. se konačno ponovo spojila sa svojom porodicom.

(Beta/MONDO)