Četvorica muškaraca, koji su na nezakonit način profitirali na strasti Francuza prema žabljim batacima, osudjeni su za kradju više hiljada ovih vodozemaca koje su potom prodavali restoranima.

Sud u Vezulu u istočnoj Francuskoj proglasio je četvoricu krivim za postavljanje zamki za žabe u oblasti Vogezi, u blizini nemačke granice, inače bogate jezerima, u periodu izmedju 2002. i 2004. godine i njihovu prodaju za sumu izmedju 23 i 32 centa po komadu.

Ova aktivnost dozvoljena je u Francuskoj samo za lovce koji imaju licencu.

Sud je odredio vodji bande (55), bivšem kuvaru, da plati kaznu od 1.000 evra. Njegov sin kažnjen je sa 500 evra, a dvojica pomoćnika sa po 450 i 150 evra, a oprema koju su koristili za hvatanje žaba je konfiskovana.

Grupa čiju je nelegalnu aktivnost uočio jedan šumar nalazila se pod prismotrom od maja 2004. godine.

Na osnovu sudskog naloga, policija je kod njih pronašla 65 zamki za žabe, nakon čega su protiv počinilaca podnete krivične prijave, prenela je agencija AFP.

(Tanjug)