Kojoj od osmoro pevačica dati još jednu šansu, koje će otići iz studija TV Pink uplakane? Pitanje koje se ponavlja svake nedelje kada je takmičenje Zvezde Granda u pitanju, samo ovog puta za njih osmoro ovo je poslednja šansa.

Prošle nedelje publika je vratila u takmičenje Nebojšu Vojvodića iz Subotice, a ove pobednica spasonosnog plej-ofa je 18-godišnja Valjevka Nadežda Biljić (za nju pristiglo gotovo 26.000 glasova).

Isti žiri kao i prošle nedelje - Tijana Dapčević, Dragan Kojić-Keba i Dragan Brajović-Braja - imao je nešto lakši zadatak. Jer, iskristalila se konkurencija, glasovi su mnogim kandidatkinjama podrhtavali, ali su neke ponovo blistale.

Nadežda Biljić iz Valjeva i Nataša Milinčić iz Velike Plane dobili su ovacije žirija, ali i Jelena Jovanović iz Beograda, kojoj je iskusni tekstopisac Braja poručio: "Ti nećeš postati zvezda samo ako to ne budeš htela".

Marija Stojičević se dopala Tijani zbog stajlinga, a uporedila ju je sa Beti Bup!

Bilo je i drugačijih utisaka, pa su tako Neveni Stojčić zamerili da je izašla opterećena na sceni, a posle pevanja debitantkinje sa mikrofonom Marije Lazić iz Šapca, Brajin komentar je bio: "Mislio sam da je ovo karaoke-veče, tako si zvučala".

Ipak, preovladali su pozitivni utisci.

"Nadežda, bila si fantastična večeras", rekao je Braja 18-godišnjoj Valjevki, a Tijana je bila fascinirana time što neko ima tako oformljen glas za nekog ko je tek postao punoletan.

Isti utisak na žiri je ostavila i 29-godišnja Nataša Milinčić. "Apelujem na Grand produkciju da, bez obzira na to da li će pobediti ili ispasti, nađu Nataši neko mesto. Svaka ti čast", rekao joj je Keba, a Tijana je dodala da je Nataša uspela da je "naježi" intepretacijom pesme "Bato" Kaliopi.

Jelena Jovanović je očarala žiri, jer je pevala "sa puno emocija". "Od svih devojaka večeras, ja sam tebi najviše poverovao", rekao joj je Keba, dodajući i da ima originalnu boju glasa. Sličan komentar imala je i Tijana.

Publika je, međutim, imala drugačije mišljenje, ali se Jelena nije potresla. "Sada sam samo želela da me publika vidi u najboljem svetlu, onakva kakva stvarno jesam".

Jelena Durković iz Zemuna imala je ogromnu tremu, ali je nekako izgurala pesmu "Magazina". Tijana joj je zamerila da je pevala "mnogo hladno i ravno" i dodala da je "prmašila pesmu". Na to je Jelena upitala: "Je l' može meni neko da kaže da li mi išta leži, jer je uvek isti komentar?".

Spasao je Braja zapažanjem da njoj baš leži takva vrsta muzike i da nastavi u tom pravcu. "Ti si 100 odsto anđeo. Ali, ne i u pevanju. Rekao sam i tebi i ostalim devojkama u garderobi, morate da izađete na scenu sa jednom mišlju u glavi - da ste najbolje".

Sanja Veličković, koja je imala više nego izazovan stajling, takođe je dobila pohvale, a Tijana je upitala: "A što si ti uopšte ispala!?".

Za kraj, žiri je ponovo imao savet za mlade pevačice - radite i samo radite.

Zvezde Granda su završene za: Nevenu Stajčić, Mariju Stojičević, Mariju Lazić, Jelenu Durković, Jelenu Jovanović, Natašu Milinčić i Sanju Veličković, koja je bila u superfinalu sa Nadeždom.

(MONDO)