U noći između subote i nedelje izbio je požar u diskoteci u Kočanima u Severnoj Makedoniji u kojem je stradala 51 osoba, a više od 100 je povređeno.
Vladimir Blažev-Pančo iz DNK grupe koja je nastupala u klubu u trenutku izbijanja požara, ima opekotine po licu i šaci i nalazi se na kiseoniku, rekla je njegova sestra Jadranka Nikolovska.
"Za sada znam da mu je život van životne opasnosti, ima opekotine po licu i šaci, a na podršci je kiseonikom i nalazi se u Kliničkom centru u Skoplju. Još uvek ne znam gde su Andrej i ostali članovi benda i kako im je. Nemam snage više da govorim", kroz suze je rekla Nikolovska za Sdk.mk.
Slike grupe DNK pogledajte u galeriji:
U noćnom klubu u Kočanima bilo je oko 1.500 ljudi. Oni su prisustvovali nastupu grupe DNK. Ministar unutrašnjih poslova Panče Toškovski je saopštio da je nastradala 51 osoba, a više od 100 je povređeno.
Prema prvim informacijama, kako je rekao Toškovski, požar je izbio zbog pirotehnike koja je korišćena za svetlosni efekat na koncertu DNK grupe.
Sada je isplivao i snimak njihovog nastupa pre tragedije:
Podsetimo, iz tima benda je saopšteno da su, prema dosadašnjim informacijama, muzičari prebačeni u bolnicu, deo u Skoplju, deo u Stipu. Jedan od članova benda je na kućnom lečenju u Skoplju. Nakon što je izbio požar, odveden je u bolnicu u Kočanima, gde je primio injekciju kortikosteroida, a zatim su ga prijatelji odveli kući automobilom. Porodica muzičara je rekla da članovi benda nisu znali ko je u kakvom stanju.
DNK tim kaže da još uvek čekaju zvanične informacije o zdravlju muzičara. U ovom klubu poslednja pevačica iz Srbije koja je nastupala je Jovana Pajić.
Bonus video:
(Sdk.mk/ Preneo Kurir/ MONDO)
Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!
Zvezda u 107. minutu pobedila za 80. rođendan: Mirko Ivanić još jednom spasao Milojevićev tim
Softver izbacio Zvezdu iz Top10 Evrolige prvi put u sezoni: Sada Partizan ima veće šanse za plej-of
Vučić o "zvučnom topu": Neko mora da odgovara za širenje laži
Šta je zvučni top i koje su posledice po zdravlje ljudi: Demantovana upotreba u Srbiji
MUP objavio fotografije anti-dron puške: "Najoštrije demantujemo da je zvučni top korišćen"