Slušaj vest

Patrik Dempsi, čuveni "Mekdrimi" iz hit serije "Uvod u anatomiju", oglasio se nakon smrti Erika Dejna koji je preminuo od posledica amiotrofične lateralne skleroze (ALS). Glumac je u petak, gostujući u radijskoj emisiji, podelio uspomene na prijatelja i otvoreno govorio o svojoj tuzi zbog njegovog gubitka.

"Veoma me je rastužila vest koju sam jutros pročitao. Teško je pronaći prave reči. Neizmerno mi je žao njegove dece".

Erik Dejn iza sebe je ostavio ćerke Bili i Džordžiju, koje je dobio u braku sa glumicom Rebecca Gayheart. Par se venčao 2004. godine, a iako je Gejhart 2018. podnela zahtev za razvod, postupak su povukli u martu 2025.

Erik Dejn je preminuo u 53. godini Foto: AFF/ABACA / Abaca Press / Profimedia, PAUL BUCK/EPA, DAVID SWANSON/EPA

Naglo pogoršanje stanja

Dempsi je otkrio da je bio u kontaktu sa Dejnom do samog kraja.

"Dopisivali smo se, a razgovarao sam s njim pre otprilike nedelju dana. Neki naši prijatelji su ga posetili i rekli mi da je počeo da gubi moć govora. Bio je vezan za krevet i postajalo mu je veoma teško da guta, tako da mu se kvalitet života naglo pogoršavao", dodao je.

Dempsi (60) se prisetio Dejna kao "najduhovitijeg čoveka" s kojim je bilo "pravo zadovoljstvo raditi".

Patrik Dempsi  Foto: Profimedia/American Broadcasting Companies, Profimedia/Universal Pictures / AFP / Profi, Profimedia/BO / BACKGRID / Backgrid USA / P

 Pročitajte još: Ko je bio Erik Dejn: Otac mu se ubio kad je imao 7, hteo da bude vaterpolista pa postao #1 frajer "Uvoda u anatomiju"

"Želim da ga pamtim upravo takvog, jer kad god bi se pojavio na setu ‘Uvoda u anatomiju’, donosio bi toliko zabave", istakao je, dodavši da su se odmah složili.

Glumac, koji je u seriji tumačio Dereka Šeparda, prisetio se i Dejnovog prvog pojavljivanja u ulozi Marka Slouna u drugoj sezoni 2006. godine.

"U prvoj sceni izašao je iz kupatila samo sa peškirom oko struka, u punom sjaju, izgledajući neverovatno. Zbog toga sam se osećao potpuno beznačajno i van forme", ispričao je kroz smeh.

"Odmah smo se povezali jer među nama nikada nije bilo pravog rivalstva. Postojalo je divno uzajamno poštovanje. Bio je izuzetno inteligentan i uvek ću pamtiti te zabavne trenutke koje smo proveli zajedno i slaviti radost koju je donosio u živote ljudi".

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

00:38
Preminuo Zdravko Šotra Izvor: Kurir


Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!