Veće Specijalnog suda u Beogradu ponovo je odlučilo da se Nikoli Kačareviću, suprugu starlete Tamare Đurić, mera zatvorskog pritvora u kojem se nalazi od novembra 2022. godine zameni kućnim pritvorom uz nošenje nanogice.
Iako je sudsko veće pre nekoliko meseci već bilo donelo ovakvu odluku, Apelacioni sud ju je ukinuo nakon žalbe tužilaštva, zbog čega je Kačarević do sada ostao iza rešetaka.
Ipak, Kačarević neće odmah biti pušten na slobodu, već tek kada se ispune uslovi jemstva vrednog preko pola miliona evra.
Sud je odredio da on može preći u kućni pritvor tek kada se upiše hipoteka na njegove nekretnine u Tivtu, Sopotu i Smederevskoj Palanci i kada se u kešu uplati iznos od 100.000 evra. Tužilaštvo i dalje zadržava pravo da uloži žalbu na ovu odluku suda.
Teške optužbe
Kačarević se nalazio u pritvoru od hapšenja u novembru 2022. godine. Tužilaštvo ga tereti da je, kao član kriminalne grupe koju su prema optužnici predvodili Radoje Zvicer i Nikola Vušović (Džoni sa Vračara), učestvovao u pripremi ubistva svog prijatelja Aleksandra Šarca.
Konkretno, sumnjiči se da je za novčanu naknadu od 6.000 evra odavao informacije o kretanju Šarca i namamio ga na sastanak u Tržni centar "Ušće" u oktobru 2020. godine, gde je Šarac i ubijen. Kačarević je pred sudom negirao ove navode.
Pored Kačarevića, odluka o ukidanju pritvora odnosi se na još desetak pripadnika ovog klana, a detaljne odluke za ostale biće saopštene naknadno,. Grupa se inače tereti za tri ubistva i šest pokušaja ubistava.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
Bonus video:
Izvor: Kurir/ Mondo
Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!