Bojanu Stamenov mnogi nazivaju srpskom Adel, ali mnogi ne znaju kroz šta je sve pevačica prošla i kakve komentare je dobijala zbog viška kilograma.
Pevačica je rođena na današnji dan, 1986. godine, a nakon teške borbe i gubitka skoro pola težine, progovorila je o svemu i kroz šta je tačno prolazila, kao i kako se sada oseća.
"Osećam se daleko lakše, bolje, psihički bolje, fizički – o tome da i ne pričam, osećam se kao leptir. Moj proces mršavljenja još uvek traje. Ja sam imala zdravstvenih problema i krenulo je nekako sve nizbrdo. Imam 35 godina i ranije nisam redovno jela, bilo je nastupa, koncerata i onda često si veći deo dana u kolima, na nogama, na probi. I onda kada zasedneš, onda zasedneš... Tu je generalno bio jedan od problema i količinski isto, sigurno, nisam od vazduha bila onolika, ali pre svega neredovni obroci i vrsta hrane. Kako ja sad, treba se baviti nekim režimom, ko će da nosi činijice, hranu, ovo-ono? Međutim, ispostavilo se da kad se hoće sve se može".
Kako je sama otkrila, Bojana je imala zdravstvene probleme, a primetila je i promene u svom ponašanju pre mršavljenja.
"Moje zdravstveno stanje je bilo baš katastrofa, u junu 2020. moj šećer je bio 27,7, onda sam ja primetila da ne vidim dobro. Do tada nikada nisam imala probleme, bila sam jedna zdrava debelica i uvek je bilo na granici insulinske rezistencije, naravno, od tolike gojaznosti".
Ona kaže da je želela da ide na operaciju želuca jer to videla kao jedino rešenje.
"Primetila sam da mi je zdravstveno stanje ugroženo svojim ponašanjem, postala sam agresivna, osiona, na sve reagujem, što bi rekla moja baka ’šta praštiš, dijete, na sve nas, šta ti je?’. Ali, najgora manifestacija je bio vid, otišla sam i rekla doktorki izvinite što ne gledam u vas, jako sam nervozna, ali ja ne vidim dobro. Ona je mene pustila da joj sve ispričam, ’više mi se smučilo, doktorka, da ja kada uđem u prostoriju prvo moram da se našalim na svoj račun da bih taj možda mehurić neke tenzije ili nečega razbila’, baš sam se otvorila i ja bih, na kraju krajeva, na operaciju želuca, ali ne znam da li se to kod nas radi. Doktorka kaže ’ja sam vas sve saslušala i dok ste vi pričali, ja sam vas ubacila u program za smanjenje želuca’. U oktobru sam prošla konzilijum za tu operaciju, uspela sam da spustim šećer, treba da se skine još 10 posto od te kilaže koju ja imam u tom trenutku, do operacije, bilo bi dobro da se ne ugojim, sve sam ja to shvatila ozbiljno. Za tu operaciju, ono što je najbitnije je psihološka priprema i psihoterapeut s kojim se radi. To je ono što vi kao pacijent morate da se psihički pripremite na to što će se desiti posle operacije. Ja sam bila spremna na to. Međutim, kilogrami su u jednom trenutku počeli da stagniraju, pa i da idu na gore. To je bio period očaja jer ja više ne pripadam svom telu, mnogo toga hoću, ali jednostavno ne mogu ni da hodam koliko bih htela".
Bojana se suočavala i sa užasnim komentarima, a kako je jednom prilikom ispričala, čula je kako joj dobacuju "ume debela da povuče", što je bio okidač da promeni život iz korena.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
Bonus video:
Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!