Koncert Jelene Karleuše koji je bio zakazan za 15. avgust u klubu Hacienda u Vodicama je otkazan. Pevačica se nedugo zatim oglasila i tom prilikom poslala oštru poruku.
- Kao neko ko dolazi iz zemlje u kojoj su svi dobrodošli, bez obzira na rasnu ili nacionalnu pripadnost, tužna sam što mi je onemogućeno da se družim sa svojom publikom. Meni jedan nastup manje ili više ne znači mnogo, ali mi je žao što sam žrtva nepravde i izvrtanja reči. Iskreno se nadam da će se situacija smiriti. Uvek ću biti na strani pevača koji slobodno nastupaju u Srbiji, jer je Srbija velikog srca - zemlja mira sa narodom koji prihvata sve širom otvorenih ruku. Ponosna sam što dolazim iz Srbije - poručila je Karleuša.
Oglasio se gradonačelnik Vodica
Gradonačelnik Vodica, mesta u Hrvatskoj gde Jelena Karleuša nastupa 15. avgusta, brutalno je napao srpsku pevačicu, dok je i sama najava nastupa izazvala mnogo reakcija.
Podsetimo, mnogim Hrvatima je prvo zasmetalo što je događaj najavljen za 15. avgust, na praznik Velike Gospe, ali su iz kluba pojasnili da se vrata kluba otvaraju u 23 sata, dok bi Karleušin nastup trebalo da počne tek nakon ponoći, odnosno 16. avgusta, kad verski praznik prođe.
Nakon toga objavili su i video na njihovom Instagram profilu gde Karleušu nazivaju kraljicom.
- Jeste li spremni za najveći spektakl ljeta? Kraljica scene stiže u Haciendu! - naveli su u saopštenju.
U raspravu se uključio i gradonačelnik Vodica Ante Cukrov, koji je poručio da takav nastup smatra neprimerenim i da Karleuša, zbog svojih ranijih javnih istupa o Hrvatskoj, po njegovom mišljenju nije dobrodošla u grad.
- To je neprimereno - rekao je Cukrov za Nacional, naglasivši pritom da Grad ne može da određuje program privatnih klubova. Gradska uprava, objasnio je, odgovara za događanja na javnim površinama, dok o programu Haciende odlučuje vlasnik odnosno organizator privatnog kluba.
Istakao je da Vodice nemaju nikakav problem s izvođačima iz Srbije ili drugih država, nego konkretno s Karleušinim ranijim izjavama.
- Nemamo ništa protiv nikoga i svi su dobrodošli u grad Vodice - kazao je Cukrov, dodajući da je u ovom slučaju reč o osobi koja je javno iznosila negativne komentare o Hrvatskoj. Prema njegovim rečima, upravo je to razlog zbog kojeg njen dolazak smatra neprihvatljivim.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
Bonus video:
(Informer/MONDO)
Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!