Manekenka spavala sa svojim sinom da više ne bi bio gej: Dovodila mu lake žene da ga "izleči", a onda je pukao

Barbara je bila jedna od najlepših žena svih vremena, ali je njeno anđeosko lice krilo mračnu tajnu

printsreen/youtube/Champagne Toast to Movies & Shows

Barbara Dejli Bejklend bila je neko ko ima sve - anđeosku lepotu, popularnost, bogatstvo, a njen osmeh zavarao je mnoge koji su joj zavideli i želeli da budu poput nje.

U očima sveta, ona je bila žena koja je imala sve. Bila je udata za atraktivnog i šarmantnog Bruksa Bejklenda, čiji je deda bio hemičar Leo Bejklend, pronalazač plastike. Bila je istaknuta osoba u društvu, nazivana je jednom od deset najlepših devojaka Njujorka i bila je model za Vogue i Harper's Bazaar, piše na Wikipediji.

Nažalost, nekada čuvena manekenka samo je dokazala onu staru da "knjizi ne treba suditi po koricama", jer se iza zanosnog lika skrivalo istinski izopačeno lice koje je najviše zla nanelo sopstvenom sinu.

Raskoš i novac bili su samo paravan za ludilo koje joj je na kraju i presudilo. Nažalost, čini se da je okidač za sve ono što će se dešavati tokom njenog života bio duboko u detinjstvu. 

Barbara je imala samo 10 godina kada joj se otac ubio. Svoju smrt je iscenirao tako da je sve izgledalo kao nesrećni slučaj, tako da je porodica mogla da nasledi njegov novac. S druge strane, njena majka je imala nervni slom nekoliko godina pre njenog rođenja. Barbara je nasledila genetiku svoje majke, jer je bila sklona teškim ispadima u ponašanju.

Lagala da je trudna

I njen suprug, Bruk Bejklend je priznao da je Barbara bila lepa i samouverena, ali da je njihov brak propao jer ga je ona varala i lagala. Prva njena velika laž je bila na samom početku njihovog braka. Rekla je Bruku da je trudna, on se s njom oženio, ali ona nije nosila dete.

Ipak, par godina kasnije par je dobio prvog naslednika, sina Entonija Tonija Bejklenda kojeg je porodica predstavljala društvu kao čudo od deteta sa svetlom budućnošću.

Bolest i otkriće da voli muškarce

Međutim, Toni je tokom svoje mladosti pokazivao sve češće znake šizofrenije sa paranoidnim tendencijama, a njegovo nestalno ponašanje izazivalo je zabrinutost među porodičnim prijateljima. Na kraju mu je i dijagnostikovana šizofrenija; međutim, njegov otac je u početku odbijao da ga leče psihijatri, profesija za koju je verovao da je "nenormalna".

Onda je Toni otkrio i da je gej, a tek to se nije uklapalo u svet koji su njegovi roditelji stvorili. Barbara je očajnički želela da se njen sin oženi, pa mu je dovodila prostitutke i žene "lakog morala", a sve u nameri da "izleči svog sina od homoseksualnosti".

U isto vreme, njen i Bruksov brak bio je pred pucanjem. Nakon što je imao aferu sa jednom od Tonijevih drugarica iz razreda, i pored nesposobnosti da se izbori sa homoseksualnošću njihovog sina, Bruks se razveo od Barbare sredinom šezdesetih.

Ona je tada uveliko bila svetski putnik, te se sa svojim sinom preselila u London. Njih dvoje su bili nerazdvojni i gotovo zavisni jedno od drugog, a sve zbog Barbarine misije da "preobrati" svog sina.

Htela da izleči sina tako što će s njim imati odnose

Kako mu druge žene nisu "otvorile oči", ona je odlučila da ona bude ta koja će uspeti da ga "unormali". Ona je čak i svojim najbližima govorila: "Mogla bih da preobratim Tonija samo kada bih ga mogla odvući u krevet".

Toni je postajao sve više i više opsedan u svojoj sopstvenoj kući, što je ostavilo užasne posledice na njegovo mentalno zdravlje. A onda je 1972. godine sasvim izgubio razum.

Navodno je nasrnuo na majku kuhinjskim nožem, ali je Barbara uspela da pobegne. Toni je kasnije otišao kod psihijatra. Psihijatar je kontaktirao Barbaru i rekao je da se plaši da bi je Toni mogao ubiti. Barbara je sve to lako odbacila. Smatrala je da to Toni neće uraditi nikad.

Toni ubio majku

Skoro tri nedelje kasnije, 17. novembra 1972, Toni Bekeland je uradio upravo ono na što je njegov psihijatar upozorio. U njihovom londonskom penthausu, Toni je svoju majku ubio tako što ju je uboo pravo u srce.

Detektiv je kasnije ispričao da je zatekao Tonija sasvim distanciranog. Naime, on je mirno naručivao kinesku hranu preko telefona kada je pristigla policija.

Nakon ubistva majke zatvoren je u psihijatrijsku ustanovu visoke bezbednosti gde je lečen godinama, da bi bio pušten na slobodu 21. jula 1980. zahvaljujući pomoći uticajnih prijatelja.

Po izlasku se preselio u stan svoje bake u Njujorku. Posle manje od nedelju dana boravka tamo, pokušao je nožem da ubije baku. Žena je preživela, a Toni je završio u zatvoru. Dan pre suđenja, Toni je nađen u ćeliji sa plastičnom kesom preko glave. Ubio se gušenjem.

U epitafu koji je napisao Bruks Bejkelend, on je svog sina nazvao "ogromnim neuspehom inteligencije".

Inače, po uzoru na ovu priču snimljena je i drama "Savage Grace" sa Džulijen Mur u glavnoj ulozi.

Bonus video:

This browser does not support the video element.

"POŠALJI NAM SLIKE MAJKE DA JE OCENJUJEMO" Devojka koja je otkrila incestuoznu grupu na Telegramu, sad je na meti MANIJAKA  Kurir televizija

Izvor: WikipediaStil.Kurir.rs/ Mondo Jelena Sitarica

Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!