Finale Evrovizije 2026 počeće za samo nekoliko sati, a kako nam sa lica mesta javlja naša novinarka Marina Cvetković, a publika se već skuplja polako skuplja ispred čuvene Štadhal arene.
Međutim, mere obezbeđenja pojačane su u odnosu na prethodne večeri, a sve kako bi se osiguralo da se ne ponovi incident sa prvog polufinala, kada se jedan obožavatelj skinuo tokom nastupa Izraela podržavajući Palestinu.
Sve što ima veze sa Palestinom oduzimano je na ulazu, ali se čini da pravila nisu ista za sve. Kako je naša novinarka usnimila na licu mesta, ekipa albanskih novinara bez pardona je unela zastavu tzv. države Kosovo i mahala u press centru.
Iako je predstavnik Albanije javno podržavao srpske predstavnike, te ih je čak i hvalio, čini se da prijateljski stav prema Srbiji nemaju svi iz njegovog tima, te ostaje da vidimo da li će im sporne zastave biti oduzete.
Nije jedini skandal Albanije
Podsetimo, pre prve polufinalne večeri na mrežama je izazvala skandal fotografija predstavnika Moldavije i Albanije na kojoj je Satoši pokazao dvoglavog orla.
Satoši je ekskluzivno za MONDO rekao da mu je žao zbog incidenta, i objasnio je da nije znao šta taj znak predstavlja, a njegovu ispovest pročitajte u nastavku:
Ne zaboravite da pratite MONDOVISION - direktno iz Beča vam donosimo atmosferu iza scene, najzanimljivije trenutke, reakcije i sve priče koje ne vidite tokom prenosa, a na licu mesta je naša novinarka Marina Cvetković.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
Bonus video:
Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!