Patrijarh Porfirije ugostio Nikosa Vertisa: Isplivala slika najvećeg grčkog zavodnika iz Patrijaršijskog doma

Nikos Vertis večeras će održati koncert u Beogradu, a sa grčkim pevačem se sreo i Patrijarh srpski g. Porfirije. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: MONDO/Stefan Stojanović/Youtube printscreen/Nikos Vertis Official

Najveća grčka muzička zvezda, Nikos Vertis, doputovao je u Beograd povodom svog predstojećeg koncerta 16. juna u okviru festivala Belgrade River Fest, a slobodno vreme iskoristio je i da poseti Patrijaršijski dvor, gde se sastao sa Njegovom Svetošću Patrijarhom srpskim g. Porfirijem.

Foto: Youtube printscreen / Nikos Vertis Official

Fotografije ovog susreta zabeležila je i objavila "HRAM", zvanična televizija Srpske Pravoslavne Crkve.

U objavi je stajalo:

"Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Porfirije je razgovarao u Patrijaršijskom dvoru u Beogradu sa poznatim grčkim pevačem Nikosom Vertisom, koji ovih dana boravi u srpskoj prestonici povodom svog predstojećeg koncerta.

U srdačnom i prijateljskom razgovoru, Patrijarh Porfirije poželeo je uvaženom gostu dobrodošlicu u Beograd, dok je g. Vertis zahvalio Njegovoj Svetosti na srdačnom gostoprimstvu i istakao da sa posebnom radošću dolazi u Srbiju, zemlju sa kojom grčki narod vekovima neguje bratski odnos. Sagovornici su potvrdili značaj vere u životu savremenog čoveka i o ulogu umetnosti i muzike u povezivanju ljudi i naroda. U tom duhu je istaknuto da istinska umetnost, kada je nadahnuta ljubavlju, dobrotom i plemenitim vrednostima, ima snagu da prevazilazi granice i zbližava ljude različitih jezika i kultura.

Sastanku su prisustvovali i prezviter Panajotis Karatasios, saradnici g. Vertisa i đakon Nikola Kostić, sekretar Kabineta Patrijarha srpskog."

Podsetimo, Nikos Vertis proslavio se hitovima "An Eisai Ena Asteri", "Thelo na me nioseis", "S’agapao", "De me skeftese", a prilikom sletanja na aerodrom u Beogradu nije skrivao uzbuđenje zbog predstojećeg nastupa.

"Prvo što ću da uradim kada dođem u hotel je da se naspavam, pošto nisam dobro spavao. Druga stvar koju volim da radim je šetam i obilazim grad. Volim da popijem kafu i da nađem lepo mesto", otkrio je Nikos za MONDO, a potom nam je otkrio i koje mu je skriveno zadovoljstvo.

"Uvek tražim dobre restorane, muzeje, volim da doživim sve u novom gradu. U dva dana ne mogu da uradim dosta toga", rekao je.

Posluštajte njegovu izjavu:

This browser does not support the video element.

"Zar se ne vidi na meni": Nikos nam priznao sta obožava u našoj zemlji i gde će provesti vreme dok je u Beogradu Izvor: MONDO

Pogledajte još njegovih fotografija:

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

Bonus video:

This browser does not support the video element.

Grčka zvezda Nikos Vertis stigao u Srbiju: Spreman za spektakl na Beogradu na vodi Izvor: MONDO

Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!