Ekipa Juventusa u sjajnoj atmosferi će otputovati u Barselonu, na revanš četvrtfinala Lige šampiona (sreda, 20.45).

"Stara dama" je posle velikog iskušenja na evrosceni i čak 3:0 protiv Katalonaca, smogla snage i koncentracije da na gostovanju u Peskari zabeleži novu pobedu - 0:2 (0:2) - čime se sasvim približila osvajanju šestog uzastopnog "skudeta".

U kombinaciji sa remijem Rome i Atalante (1:1), Juve je šest kola pre kraja stekao osam bodova prednosti i trebalo bi da se desi ogromna senzacija, pa da ga "vučica" svrgne sa vrha tabele.

Trener Masimilijano Alegri u Peskari je izveo potpuno drugačiju odbranu u odnosu na utorak i duel sa Barsom, ali zato identičnu ofanzivnu liniju, u kojoj se ovog puta izdvojio Gonzalo Iguain, pogocima u 23. i 43. minutu.

Roma je, istovremeno, stala u red ekipa koje su ove sezone osetile neslućeno veliku snagu Atalante.

Tim iz Bergama u "večni grad" je došao sa željom da ostane neporažen, posebno nakon remija u milanskom "Derbiju dela Madonina", koji je išao na ruku Đanpjeru Gasperiniju i njegovim pulenima.

Gosti su na "Olimpiku" poveli u 22. minutu, golom Jasmina Kurtića, Slovenca bosanskohercegovačkih korena. On je lepo uhvatio volej posle centaršuta Andree Kontija i smestio loptu iza leđa Vojćeha Šćešnog - 0:1.

Roma je izjednačila početkom drugog poluvremena i to 25. pogotkom Edina Džeka u Seriji A 2016/17, a 35. u svim takmičenjima.

Domaćin je nakon toga nastavio da napada, ali se do kraja mreže više nisu tresle. Jeste samo prečka, koju je Rađa Naingolan pogodio "bombom" u 65. minutu.

Atalanta je ovim remijem ostala u igri čak i za plasman na treće mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, mada je teško verovati da će sustići Napoli, koji ima sedam bodova više i utakmicu manje.

I dok je borba za titulu praktično završena, trka za naslov "Kapokanonijerea" trajaće verovatno do poslednjeg kola.

Džeko i Andrea Beloti iz Torina (dao gol Krotoneu iz penala) ostali su poravnati na prvom mestu sa po 25 golova, a trećeplasirani Iguain smanjio je zaostatak i sada je na "koti 23".

Ne treba otpisivati ni Maura Ikardija iz Intera (21), a ni Drisa Mertensa iz Napolija (20), koji ima priliku da u subotu uveče protiv Udinezea popravi svoj saldo.

Lacio je zadržao četvrto mesto, nakon što je u Đenovi izbegao poraz protiv istoimene ekipe - 2:2.

Svih 90 minuta za "nebeskoplave" su odigrali Sergej Milinković Savić i Dušan Basta, a jedan od pogodaka Đenove pripremio je Darko Lazović, kada je asistirao Goranu Pandevu za 2:1.

Nadoknada vremena presudila je i Fiorentini, koja je iznenađujuće poražena od Empolija na svom stadionu - 1:2. Gol odluke pao je u 93. minutu, nakon jedanaesterca koji je izveo Manuel Paskval.