Učesnici su nosili plakate "Protiv terora vlasti", "Ne damo", "Predsedniče, vrati mi povez za oči".
Kako su neki od njih rekli novinarima, "zvanično je pauza do utorka", ali su se oni i danas okupili jer, kako kažu, žele da održe kontinuitet.
Oni su, u znatno manjem broju nego prethodnih dana protesta, prošetali od Trga Nikole Pašića do Terazija, a zatim Makedonskom ka zgradi Radio Televizije Srbije gde su se kratko zadržali.
Potom su nastavili do Skupštine Srbije odakle su najvili novi protest sutra u 18 sati.
"Malo nas je bilo danas nego inače, zbog praznika, ali okupićemo se i sutra", rekao je jedan od učesnika, čije reči su ispraćene odobravanjem.
On je učesnike protesta, kojih je bio nekoliko stotina na kraju šetnje, pozvao da aplauzom pozdrave pripadnike "službe" - policije, jer su "fini prema njima", što su okupljeni i uradili.
Na skupu nije bilo vidno prisustvo uniformisane policije, osim saobraćajaca koji su zatvarali ulice kojima je kolona prolazila.
I u Subotici su danas održani protesti. Grupa mladih u Subotici je poručila da ti protesti nisu samo borba protiv diktature, kriminala, korupcije i lažova u Srbiji, već i borba protiv straha.
Jedan od govornika na protestu poručio je onima koji su večeras ostali kod kuće da se ništa neće postići i promeniti ako svi sede u kućama, u strahu.
Protesti u Beogradu i drugim gradovima Srbije su počeli 3. aprila, dan posle predsedničkih izbora.
Organizatori protesta i dalje nisu poznati, a na skupovima studenata se niko zvanično ne obraća.
Kako se navodi na Facebook stranici "Protiv diktature", studenti zahtevaju smenu političke elite na čelu sa Aleksandrom Vučićem, fer i slobodne izbore, smenu članova Republičke izborne komisije i Regulatornog tela za elektronske medije, slobodu medija koja bi se ogledala u smeni odgovornih urednika Radio-televizije Srbije i Radio-televizije Vojvodine i oštrih kazni za urednike svih medija koji krše medijske zakone i kodeks.
Studenti zatim traže momentalno razrešenje svih stranačkih i korumpiranih funkcionera u javnim preduzećima, decentralizaciju, kao i promenu prioriteta ekonomske i socijalne politike, poboljšanje prava svih radnika, zaštitu životnog standarda stanovništva i u potpunosti javno finansirano i svima dostupno obrazovanje i zdravstvo.
Vladi je dat rok za ispunjenje tih zahteva, a to je 17. april.
Protesti "Protiv diktature" počeli su u ponedeljak, 3. aprila, dan posle izbora. U gradovima širom Srbije juče su održani 10. protesti.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Fenerbahče otpustio Bobana Marjanovića? Povratak u Evropu pretvara se u katastrofu!
Mondo ukrštenica za 23. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Sve što treba da znate o Crvena zvezda - Partizan: Prvi derbi u ABA ligi, a već se odlučuje cela sezona!