Zbog obilnih snežnih padavina u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini ima problema u saobraćaju, u obe države su pojedina mesta ostala bez vode i struje, dok u Crnoj Gori nevreme besni već dva dana i izaziva velike probleme.
Zbog snega u Gorskom kotaru, Lici, Slavoniji, hrvatskom primorju, kao i središnjoj i severozapadnoj Hrvatskoj saobraćaj se odvija otežano, dok za sada nema slobodnog pravca za kamione sa prikolicama i šlepere iz smera unutrašnjosti prema Dalmaciji i Rijeci.
U BiH osim snega imaju probleme i s elekrtičnom energijom. Prema poslednjim podacima od 14.00 časova, kompletna područja opština Cazin i Velika Kladuša i dalje su bez električne energije, kao i pojedini delovi Bihaća i Bosanske Krupe.
Zbog činjenice da su izvorišta Klokot i Privilica van napajanja električnom energijom, veći deo Bihaća, odnosno stanovništva večeras je i bez vode.
POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE:
Vode nema ni u pojedinim delovima Cazina.
Ogroman broj grla stoke je ugrožen zbog nestajanja vode i struje.
U gradskim područjima trotoari su zatrpani snegom, a pešaci se kreću po kolovozima.
Na magistralnim putevima Bihać-Bosanski Petrovac-Ključ, Bosanski Petrovac-Drvar, Bihać-Ostrožac i Cazin-Velika Kladuša za teretna vozila obavezna je upotreba lanaca.
Zbog loših vremenskih uslova u Hrvatskoj, na graničnom prelazu Izačić na snazi je zabrana saobraćanja za teretna vozila iznad 7,5 tona.
"Avaz" navodi da je visina snega u većem delu Unsko-sanskog okruga u BiH oko pola metra, kao i to da je skoro čitav okrug bez struje.
Snega ima posebno u zapadnim, severozapadnim i severnim delovima BiH.
OBILNE KIŠE U MOSTARU I TREBINJU
Za područje Mostara i Trebinja danas je na snazi crveni meteoalarm zbog obilne kiše koja je prognozirana u količini od 40 do 80 litara po metru kvadratnom.
Za Foču, Sarajevo, Bihać i Livno zbog obilne kiše na snazi je narandžasti meteoalarm. Očekuju se i olujni udari juga, brzine 70 do 90 kilometara na sat.
Nevreme koje već dva dana besni u Crnoj Gori stvara velike probleme u saobraćaju. Pale su velike količine kiše, a samo u Cetinju više od 330 litara po kvadratnom kilometru.
Vetar je na crnogorskom primorju čupao drveće.
Došlo je do problema i u vazdušnom saobraćaju, kada je avion loukost aviokompanije "Rajaner" pogodio grom, pa je zbog toga bio prisiljen da sleti u bugarsku prestonicu, Sofiju.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Fenerbahče otpustio Bobana Marjanovića? Povratak u Evropu pretvara se u katastrofu!
Mondo ukrštenica za 23. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
U Beogradu sneg do 30 centimetara! Hitno upozorenje RHMZ-a, upaljen crveni meteoalarm zbog mećave