Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da zna o čemu je bilo reči na sastanku dela opozicije sa američkim diplomatom Vesom Mičelom.

Istakao je da nema problem s tim, jer je Srbija demokratska zemlja i svaki Amerikanac, Evropljanin može da se sastane sa svima, te da, šta više, misli da je dobro što je došlo i dolazi do takvih sastanaka, jer će i Mičel i drugi moći da vide zašto mu je "toliko olakšan posao sa političkim protivnicima".

Vučić je rekao i da su mu dva opoziciona lidera već javila "šta su oni drugi radili" tako da može i to da kaže.

undefined vučić, zrenjanin

"Kosovo ima pravo na Vojsku!"Vučić: Pokažite papir


Kako je objasnio, glavno je bilo na sastanku sledeće:

"'Pustite Vučića', što je inače najpokvarenije, 'da reši kosovski problem', jer svi znaju da ono mora da dobije nezavisnost, 'dajte Vučiću vruć krompir', a onda ćemo mi njega da srušimo na tome, al nećemo da diramo u tu odluku".

Prema njegovim rečima, problem je što takvi ne doživljavaju državu kao svoju, već samo razmišljaju o tome kako će da sednu u fotelju i dočepaju se kase. "Neka oni rade svoj posao, njima su privatni i partijski interesi uvek ispred interesa države Srbije, a moj je da štitim državu", rekao je Vučić.

undefined Vučić i Mičel


Mičelu je inače rekao da, sve dok on to želi, oni neće da pobede i da to ne zavisi od njih, nego od naroda."Onog sekunda kada se budem povukao, onda će možda moći da se takmiče sa nekim, ali će opet da izgube zato što su loši, zato što su učinili sve najgore za svoju zemlju".

DA SE ISPITA IMOVINA ĐILASA



Vučić je  rekao je i da ga najave opozicije da se ujedinjuju kako bi sadašnjoj vlasti "došao kraj" ne brinu, jer su građani na nedavno završenim izborima pokazali da neće "sve je džabe" politiku.

On je se osvrnuo na pozivanje opozicije na poštenje i optužbe njenih predstavnika da je Srbija "fašistička država" rekavši da je samo imovina koju je Dragan Đilas morao da prijavi vredna 25 miliona evra, a da je njegovo bogatstvo još veće kada se vidi kolike prihode ostvaruju firme u njegovom vlasništvu.

"Pokažite mi još jednog čoveka u Srbiji koji je ikada samo za svoju imovinu zaradio 25 miliona evra i to sve u vreme kada je bio na vlasti. Njegove firme imale su uvećanje prihoda za 11.325 odsto iz 2003. u 2004, kada dolazi na vlast", rekao je Vučić i dodao da je to posao za nadležne organe.

On je dodao da je cifra od 25 miliona evra iznos koji je jednak 1,5 odsto ukupnoj sumi plata u javnom sektoru godišnje.

"Dakle, 700.000 ljudi je moglo da ima za 1,5 odsto veće plate samo od imovine jednog čoveka koja je opljačkana od građana Srbije", rekao je Vučić.

On je upitan i za reakciju na optužbe opozicije da je jedan od krivaca zašto i dalje nisu pronađeni politički nalogodavci za ubistvo premijera Zorana Đinđića rekao da će na kraju ispasti da je "i oko Džona Kenedija nešto petljao". "Na to ne mogu ni da odgovaram, toliko je besmisleno da nemam reči", rekao je Vučić.

KOSOVO i NACIONALISTIČKA OPOZICIJA


U Srbiji se kompromisnom rešenju za Kosovo i Metohiju protive oni koji su udvorički ćutali ili su išli na ruku svima koji su radili na legitimisanju i priznanju kosovske nezavisnosti, ocenio je Vučić.

On je, odgovarajući novinarima na pitanje kako vidi to što deo nacionalističke opozicije traži referendum da bi se odbacila ideja podele Kosova ili bilo kojeg kompromisnog rešenja za KiM, rekao da je njegov angažman usmeren upravo na to da se nezavisnost pokrajine delegitimiše.

Podsetio je da se Crna Gora od Srbije odvojila 2006. godine, a da je 2008. jednostrano proglašena nezavisnost Kosova, te da je najveći broj zemalja priznao tu nezavisnost 2008. i 2009. godine.

„U to vreme nije bilo Vučića na vlasti, već su tada na vlasti bili oni koji traže referendume. Bili su baš ti koji su nas saterali u ambis, gde mi sada rukama, penjući se uz provaliju, pokušavamo da izađemo i izvučemo Srbiju da smemo i možemo da se pitamo za bilo šta, jer do juče se nismo pitali ni za šta. Vratili smo se u dijalog", naglasio je Vučić.

Rekao sam Mičelu - nema ništa od toga!


Važno je, kaže Vučić, da se sagledaju posledice nerealnog sagledavanja stvarnosti, još od 1990-tih, kao i bezobrazluk 2000-tih i jedan udvorički odnos prema svima koji su želeli da rastakaju našu zemlju, te ćutanje kada se to dešavalo.

„Čak su išli na ruku onima koji su to činili", rekao je Vučić i zapitao: "Jesam li ja ili neko drugi išao pred Međunarodni sud pravde sa idejom da legitimizujem odluku o nezavisnosti Kosova?". "Ja danas pokušavam, svim naporima i sredstvima se trudim, da to delegitimizujem", objasnio je on.