Poslanica Dosta je bilo Ljupka Mihajlovska u četvrtak je podnela neopozivu ostavku na članstvo u tom pokretu i sve funkcije u organima te političke orghanizacije, a samo dva dana nakon lokalnih izbora u Beogradu, ostavke su podneli svi članovi predsedništva pokreta, uključujući i predsednika Sašu Radulovića.

Nova ostavka u DJB

Ostavka Radulovića, izbori u DJB za 60 dana 

Ostavke su podneli i zamenica predsednika Miroslava Milenović, potpredsednik Dušan Pavlović, potpredsednica Jasmina Nikolić i potpredsednik Aleksandar Stevanović.

Ostavku su podneli i Vojin Biljić, predsednik beogradskog odbora DJB i Dimitrije Majkić, generalni sekretar stranke.

"Ostavka je lični čin preuzimanja odgovornosti zbog lošeg rezultata na beogradskim izborima. U skladu sa Statutom DJB, novi izbori će biti organizovani u roku od 60 dana", saopšteno je tada iz DJB.

Konačni rezultati: Vučiću 44,99 odsto

Danas je DJB napustio i Miloš Bošković.

On je na svojoj Facebook stranici saopštio da je u pisarnici Skupštine Srbije podneo ostavku na mesto poslanika i na taj način vratio mandat Skupštini.

U svom obrazloženju, Bošković je rekao da nije zadovoljan putem kojim DJB ide i da se pravi previše pogrešnih koraka.

Kaže da je postalo očigledno da u poslednje dve godine DJB ne raste, već da pada po popularnosti.

"Pokušavao sam (zajedno sa još nekim ljudima) da iznutra utičem na promenu smera i korigovanje brojnih stvari koje sam smatrao problematičnim, počevši od kompletno pogrešnog medijskog nastupa, do pitanja unutrašnje organizacije. Mahom sam nailazio na zid u vrhu stranke. Uvideo sam da je sa dosadašnjim vođstvom (u ostavci) gotovo nemoguće promeniti ono što ja smatram najvećim manjkavostima u našem radu. Iako je predsedništvo dalo kolektivnu ostavku, postoje naznake da će se stari predsednik ponovo kandidovati, ili da će se kandidovati neko blizak njemu, a da on i dalje suštinski upravlja pokretom. Na taj način bi se promena svela na kozmetičku, a organizacija bi nastavila da tone. Sa takvom novom-starom postavkom mislim da nemam šta da tražim u organizaciji", napisao je Bošković i dodao:

"Za političku borbu sam potrošio skoro 4 godine svog života. Zbog toga je trpela moja porodica - trudnu suprugu sam ostavljao samu u Nišu, dok sam sedeo u parlamentu. Trpeo je i posao. Osećam da je vreme da barem napravim pauzu. Želim da se posvetim kako svojoj porodici, tako i poslu koji volim - programiranju. Umorio sam se najviše zbog nedostatka rezultata, a smatram da su za to krivi najviši funkcioneri stranke."

On kaže da je razmišljao da zadrži mandat i tako predstavlja Nišlije i građane sa juga Srbije, ali dodaje da to ne bi imalo smisla, jer je, kako kaže, "vladajuća koalicija, počevši od decembra prošle godine, napravila sprdnju od parlamenta svojim bezbrojnim amandmanima i tako kompletno ukinula bilo kakvu ozbiljnu raspravu".

Dosta je bilo nije prešla cenzus na lokalnim izborima u Beogradu.

Na izborima za 110 odborničkih mesta u Skupštini grada Beograda nadmetale su se 24 izborne liste a 1.606.693 birača moglo je da glasa na 1.185 biračkih mesta.

SNS "razvalio" u Beogradu, debakl DS!

Prema končanim rezulatima SNS je osvojila 44,9 odsto glasova (64 mandata), lista Dragana Đilasa 18, 93 odsto glasova, odnosno 26 mandata, Šapić 9,01 odsto glasova (12 mandata), SPS-JS 6, 13 odsto, odnosno šest mandata.