Demonstranti su se okupili u 18 sati, kao i inače, u Vasinoj ulici, odakle su krenuli u protestnu šetnju centralnim gradskim ulicama.
Na početku protesta okupljenima se obratila Marija Lukić iz Brusa koja tereti Milutina Jeličića Jutku, predsednika opštine Brus, za seksualno uznemiravanje. Osim Marije Lukić, Jutku je za seksualno uznemiravanje optužilo još nekoliko žena.
Jeličiću, koji je funkcioner SNS-a, sudi se za seksualno uznemiravanje bivše sekretarice.
"Vi mi govorite da sam hrabra. Ne znam da li sam hrabra, ali moram da isteram ovo do kraja. Ne znam da li sam hrabra, ali sada znam da nisam sama jer me toliko vas sada podržava", rekla je Lukić na početku protesta.
Ona je rekla da nije dovoljno što je Jutka "na silu podneo ostavku".
"Nije dovoljno jer mora da snosi krivičnu odgovornost za sve što je uradio. Nije dovoljno ako će odlagati ročišta, i vršiti pritisak na sudstvo, isključivati signal kablovskom operatoru. Jeličić je juče rekao da delo koje mu se stavlja na teret uradio dok nije bio član SNS, što je priznanje krivičnog dela", rekla je Lukić.
Lukić je upitala okupljene koliko još Marija znaju.
"Nije ovo politika, nikada se nisam bavila politikom. Ovo je borba za dostojanstvo, za čast i dostojanstvo. Ovo je borba za sve Marije u Srbije", rekla je Lukić i dodala da će "ići do kraja, makar pravdu tražila u Strazburu".
Okupljenima se obratila i Marinika Tepić, nezavisna poslanica u Skupštini Srbije.
Nakon obraćanja Lukić i Tepić, demonstranti su krenuli u protestnu šetnju.
Kao i prošle subote, više hiljada ljudi krenulo je od Platoa kod Filozofskog fakulteta ulicama Uzun Mirkovom, Pariskom, a nastavili su kroz Kneza Sime Markovića, Pop Lukinom, Brankovom, kroz Terazijski tunel. Šetnju su nakon prolaska kroz tunel nastavili Svetogorskom ulicom, do Takovske gde su se zadržali kod zgrade Radio-televizije Srbije kako bi izrazili nezadovoljstvo.
Nakon toga su došli do Trga Nikole Pašića, gde je skup i završen.
Organizatori su ranije najavili da su pripremili 100.000 nalepnica sa "lažima" predsednika države. Dok su prolazili kroz Terazijski tunel u Beogradu su lepili te nalepnice na zidove, ali su one uglavnom su padale.
Organizatori su pre protesta zamolili učesnike protesta da ih ne lepe na automobile i izloge radnji.
"Privatna svojina naših sugrađana nama nije meta. Meta su nam ulice koje su uzurpirali pripadnici diktatorskog režima, i u skladu s tim mi ćemo im, kao i do sada, odgovoriti", naveli su organizatori.
Prošle subote učesnici protesta takođe su lepili nalepnice protiv vlasti, a desio se i incident s radnicima Gradske čistoće.
Prvi protesti su inicijalno organizovani zbog napada na lidera Levice Srbije Borka Stefanovića i još dvojicu aktivista, kada je zatraženo "da vlast prestane sa nasiljem protiv neistomišljenika i da se pronađu nalogodavci napada".Od 8. decembra protesti se organizuju svake subote u Beogradu.
Ranije su upućena tri zahteva Vladi i predsedniku - da se otkriju nalogodavci ubistva Olivera Ivanovića, ko je pokušao da ubije Borka Stefanovića i da javnost sazna ko je pokušao da ubije novinara Milana Jovanovića.
Šta predsednik Aleksandar Vučić misli o protestima možete pročitati OVDE.
"Trebalo je da ubacim 30 poena, neće niko da nas sažaljeva": Petrušev o porazu od Partizana za otrežnjenje!
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu