Bojana Jovanovski sa uspehom je završila prvi meč na Australijan Openu.

Ona je na startu takmičenja pobedila Janu Čepelovu, 69. teniserku sveta, posle preokreta - 6:7 (1:7), 6:1, 6:3.

Njenim trijumfom Srbi su prvo kolo okončali bez greške - šest tenisera ostvarilo je šest pobeda.

Bojani je samo trebalo vremena da se zagreje. Posle izgubljenog prvog seta u taj brejku 7:6 (7:1), srpska teniserka je ubacila u "četvrtu brzinu" i rešila da uspešno završi posao.

Iako je Čepelova stigla do brejka i na startu drugog seta, Bojanu to nije obeshrabrilo, već je u potpunosti preuzela inicijativu i sa šest gemova u nizu došla do izjednačenja u setovima. Taj "brzi voz" Slovakinju je potpuno "zgazio", dok je na drugoj strani Jovanovski dobila na samopouzdanju i nastavila u istom ritmu.

Čepelova se malo trgla, pripretila u trećem setu, stigla na korak od izjednačenja, ali je Srpkinja uspela da zadrži prednost (3:1), a posle 118 minuta igre i završila duel u svoju korist.

Jovanovski će u narednoj rundi igrati protiv Ivon Mojsburger iz Austrije, koja je savladala Šanel Šipers iz Južne Afrike sa 7:6, 6:4.

Srpska teniserka sa Ivon Mojsberger, koja je 49. na WTA listi, do sada se nije sastajala.

Reprezentativka Srbije najbolji rezultat u Melburnu ostvarila je prošle godine, kada je eliminisana u četvtrtom kolu.