Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević rekao je da su njegovi igrači imali loš pristup na utakmici protiv Olimpije i da je klub iz Ljubljane zasluženo pobedio.

"Zaslužena pobeda Olimpije, koja je dominirala početkom utakmice i prvim poluvremenom. Loš pristup igrača utakmici, bilo kakvoj profesionalnoj, i u smislu izvršenja taktičkih zadataka i u smislu angažovanosti, a pogotovu ovako značajnoj kao što je bila ova večeras", rekao je Vujošević posle meča.

Košarkaši Partizana izgubili su u Ljubljani od Olimpije rezultatom 66:59 u 23. kolu Jadranske lige. Crno-beli sada imaju 15 pobeda i osam poraza i otežali su sebi posao kada je reč o plasmanu na fajnal-for, pošto imaju samo jedan trijumf više od Cibone i Budućnosti, ekipa koje još nisu odigrale svoje mečeve.

Vujošević je istakao i da, mada nije osnovni uzrok poraza, mora da se obrati pažnja i na suđenje.

"Plašim se da sudije u Jadranskoj ligi kako se povećava ulog i bliži kraj takmičenja, ne predstavljaju delegirane interese zemlje iz koje dolaze. Svi znaju da su fajnal-for obezbedile Crvena zveda i Cedevita, a za njega se bore Cibona, Budućnost i Partizan", rekao je Vujošević.

"Možda su to u pitanju čiste obične ljudske greške, pogotovu u momentima kada se razlika na strani Olimpije pravila, međutim ne bih voleo da je bilo čija politika da na primer u Fajnal-foru, ako se nađu dva kluba iz Srbije i idu direktno jedan na drugog u polufinalu, da se na taj način podeli na više zemalja učešće u Evroligi sledeće godine", dodao je on.

On je naveo da ne bi voleo da je to politika bilo koga iz ABA lige.

"Ako nije, onda mora da se oko delegiranja sudija i ocenjivanja do kraja pooštre kriterijumi", dodao je trener Partizana.