U odgovoru, objavljenom danas u Haškom sudu, predsednik SRS i njegov pravni tim su ocenili da je Bramerc u tom zahtevu, zapravo preneo ocene i stavove "Šešeljevih višedecenijskih političkih protivnika".
Šešelj je ocenio da je zloupotrebljen kao tema predizborne borbe u Hrvatskoj i da je kampanja protiv njega u toj državi počela i pre nego što se vratio u Beograd.
Lider radikala je kazao da zbog takvog nedozvoljenog ponašanja i "preuzimanja uloge političara", Bramerc mora da bude rigorzno kažnjen.On je zatražio od pretresnog veća Haškog tribnuala da pokrene disciplinski postupak protiv Bramerca.
Šešelj je iz humanih razloga, zbog bolesti, pušten iz pritvora Haškog tribunala, a u Beograd je stigao 12. decembra, ali je glavni tužilac zatražio da se povuče odluka suda o Šešeljevom puštanju na slobodu.
On je bio u pritvoru Tribunala od 24. februara 2003. kada se dobrovoljno predao, odmah pošto je protiv njega obelodanjena optužnica za zločine nad Hrvatima i Muslimanima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH, 1991-93.
Nakon suđenja koje je počelo u jesen 2007, presuda je trebalo da bude izrečena 30. oktobra 2013, ali je to odloženo nakon što je Tribunal usvojio Šešeljev zahtev za izuzeće sudije Frederika Harhofa zbog pristrasnosti.
Od tada traje upoznavanje novog sudije Madaje Nijanga sa predmetom, a predsednik Tribunala Teodor Meron najavio je da će to potrajati do sredine 2015. godine nakon čega će početi većanje sudija o presudi Šešelju.
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte