"U sredu, 11. marta u 10 časova, posetiću grob Slobodana Miloševića u Požarevcu i položiti venac u ime Srpske radikalne stranke", napisao je Šešelj na Twitteru.

Milošević i Šešelj zajedno su boravili u pritvoru haškog tribunala u kom je Milošević i umro.

Šešelj je po izlasku iz pritvora više puta govorio o dobrim odnosima koje je imao sa Miloševićem, a nedavno je ispričao da je kad je Milošević umro on lično organizovao i objavljivanje čitulje u kom se od bivšeg predsednika opraštaju haški pritvorenici, među kojima je bio i hrvatski general Ante Gotovina.

Šešelj je rekao da nije dozvolio da se na čitulji potpišu oni koje je smatrao izdajnicima. On je u rekao i da je Miloševića u Hagu uvek, ako je pored njih dvojice bio još neko, oslovljavao sa "predsedniče".

— Војислав Шешељ (@predsednikSRS) March 10, 2015

Milošević je umro u pritvoru Haškog tribunala za bivšu Jugoslaviju 11. marta 2006, a posmrtni ostaci dopremljeni su iz Haga u Beograd četiri dana kasnije, da bi njegovo telo 16. marta bilo izloženo u holu zgrade Muzeja "25. maj" u okviru muzejskog kompleksa na Dedinju.

Sahranjen je u dvorištu porodične kuće u Požarevcu, 18. marta 2006, uz zvuke Posmrtnog marša i ruske narodne pesme, ispraćen brojnim poštovaocima.

Milošević je u više navrata tvrdio da je neko u Hagu preduzimao "aktivne i smišljene korake" da uništi njegovo zdravlje i da su, s ciljem da se to prikrije, sudije tog suda odbile da mu dozvole da ode na lečenje na kardiovaskularnu kliniku u Moskvi.

Tadašnji glavni tužilac Tribunala Džefri Najs je tokom suđenja u više navrata tvrdio da Milošević manipuliše svojim zdravljem odbijanjem da sledi propisani lekarski režim.

Najs je nekoliko godina kasnije izjavio, međutim, da je bilo političkih pritisaka na rad haškog suda, ali da je Milošević učinio sebi lošu uslugu kada je odlučio da se brani sam, jer je tako propustio priliku da pred javnost i sud iznese neke značajne dokaze.