Čelsi je imao veliku priliku da se približi šampionskom peharu, ali nije maksimalno iskoristio subotnji poraz Mančester sitija od Barnlija.

"Plavci" su odigrali 1:1 pred svojim navijačima sa Sautemptonom i upisali treći remi u poslednjih šest mečeva Premijer lige (uz tri pobede).

Glavni akteri derbija 29. kola bili su reprezentativci Srbije - prvo je Branislav Ivanović asistirao Dijegu Kosti za 1:0 u 11. minutu, potom je u 18. Nemanja Matić skrivio penal koji je realizovao Dušan Tadić. U drugom poluvremenu je, dvadesetak minuta pre kraja, Filip Đuričić zamenio Tadića i uneo živost u igru gostiju, međutim, nije bilo promene rezultata.

Meč na Stamford Bridžu odigran je u visokom ritmu, sa mnogo šansi na obe strane, ali kako se bližio kraj utakmice, uglavnom se igralo na polovini Sautemptona. Lopta, ipak, nije htela ponovo u mrežu, koja kao da je bila začarana par minuta pred kraj, kada su fudbaleri Čelsija tri puta šutirali iz kaznenog prostora, ali bezuspešno...