• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Više od 400 fasada moglo da nam padne na glavu

JKP "Gradsko Stambeno" pregledalo 2.783 fasade u Beogradu, a sa 434 fasade uklonjeni su delovi koji ugrožavaju bezbednost građana, rekao je danas gradski menadžer Goran Vesić.


On je najavio da će JKP "Gradsko stambeno" do 20. aprila pregledati 13.850 fasada koje održava.

"Prvo su pregledane fasade koje su najugroženije i sa 434 fasade, na osnovu odluka naših inspekcija, uklonjeni su delovi koji ugrožavaju bezbednost građana. To smo uradili bez obzira na zakonski osnov jer je u pitanju bezbednost ljudi. Tokom pregleda ovih fasada konstatovano je da je za 456 fasada neophodna obnova", rekao je Vesić.

U saopštenju informativne službe Grada Beograda navodi se da je Vesić rekao da će pregled fasada biti nastavljen i da će posle toga biti jasno šta sve treba da se uradi u Beogradu. 



Kako se dodaje, Vesić je za televiziju Pink rekao da Grad Beograd nema zakonski osnov da popravlja fasade osim u slučaju fasada koje su kulturno-istorijski spomenici.

On je naveo da je pre nekoliko meseci pokrenuta inicijativa za izmenu Zakona o stanovanju kako bi stvorili pravni osnov da Grad može da uđe u dogovor sa stanarima i da ponudi program koji će za njih biti najpogodniji.

On je dodao da je u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture oformljena Radna grupa za izmenu zakona u kojoj se nalaze i predstavnci grada Beograda.

Vesić je rekao da ta grupa radi na izmeni Zakona kojom bi se ponudilo rešavanje i drugih problema, kao što su liftovi i ravni krovovi.

"Prosečna starost liftova u Beogradu je više od 40 godina, a njima se preveze više ljudi dnevno nego gradskim saobraćajem. Rešavamo i ravne krovove koji su takođe veliki problem. Ono što je daleko najveći problem je što u Beogradu postoji oko 12.000 zgrada koje niko ne održava zato što nisu formirali skupštine stanara ili ni sa kim nisu sklopili ugovor održavanju", rekao je on.

Gradski menadžer je dodao da to više neće biti moguće jer će izmenama zakona biti ostavljen rok da se formira skupština stanara i izabere kompanija koja će se brinuti o održavanju zgrade.


Tagovi

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Ivan

Ja kad sam radio fasadu na kuci grad mi nista nije dao.

special image