Osmani je negirao da je grupa imala materijalne ciljeve, preneo je protal Albeu.

Prema njegovim rečima, grupa je brojala više od 2.000 boraca.

Osmani je rekao da se nisu predali zato što im je nestalo municije nego zato što je jedan od njegovih drugova razgovarao sa nekim telefonom i da mu je rečeno da su u naselju Heroja (Divo) i predstavnici OEBS-a.

"Mislili smo da će da nas preuzme OEBS a ne policija. Da smo znali ne bismo se predali već bismo se borili dok svi ne izginemo", rekao je Osmani. 

Posle hapšenja on je bio primoran da pokaže mesto na kome je sakriveno oružje iz Gošinca, odakle je uspeo da pobegne policiji.

Policija je sinoć saopštila da intenzivno traga za beguncem.

Njegov "kolega", Albanac sa Kosova i vođa terorističke grupe iz Kumanova Džezair Šaćiri, poznat kao komandant Hodža, istovremeno je optužio je makedonsku tajnu službu u nadležnosti predsednika Djorđa Ivanova, da je mesecima pre te policijske akcije bila u kontaktu sa teroristima.

"Imam dokaze da se pre dva i po meseca Š.M. agent u Agenciji za državnu bezbednost, koja je od komandom šefa države Djorđa Ivanova, sastao sa dve osobe, da je sastanak trajao dva i po satai da je snimljen od reči do reči", rekao je Džezair za pristinsku RTK, a prenosi više makedonskih medija.

Sašo Ordanovski, koji je takođe učestvovao u toj emisiji, otišao je korak dalje i rekao da je bilo najmanje četiri takva susreta, te da to mogu da dokumentuju strane službe.

Po njegovim rečima, ovi materijali će izaći u javnost.

Sagovornici su se složili da ima mnogo pitanja o policijskoj akciji u Kumanovu koja su ostala bez odgovora.

Oni su konstatovali da je ovakav incident u ovom trenutku išao u prilog vlasti ali i regionalnim geopolitičkim igračima - Rusiji i Srbiji.