Baza Bondstil dobila je ime po američkom heroju iz Vijetnamskog rata Džejmsu Liroju Bondstilu.
Bondstil je najrazvijeniji visokotehnološki vojni komunikacioni centar u ovom delu sveta, u koji se slivaju podaci ne samo iz regiona, nego i iz dela koji pokriva Bliski istok i Srednji istok.
U Bondstilu su najmoderniji pokretni komunikacioni sistemi koji mogu da uspostave vezu sa celim sistemom komandovanja američkih trupa, koji je daleko od Kosova.
Operativna jedinica je zadužena za komunikaciju i elektronsko ratovanje. Ona se stoji od ljudi iz vojne obaveštajne službe koji su iskustvo sticali u ratovima u Avganistanu i Iraku, a specijalizovani su za izviđanje na daljinu.
Sve to je u severnom delu baze, u kojem se gde odvijaju vojne aktivnosti i oprema i u kojem nije dozvoljeno snimanje.
Taj deo kampa je opremljen heliodromom, radarskim centrom, zatvorom i bolnicom.
Broj tenkova, helikoptera i vojnika se ne zvanično ne objavljuje, ali Bondstil, nezvanično, uglavnom raspolaže sa oko 20 helikoptera tipa "blek hok" (crni soko) i jednim helikopterom "apač", kao i sa desetak tenkova "abrams A22“.
Severnim delom baze dominira ogroman hangar koji služi za remont helikoptera. Strateški položaj na kojem je smešten Bondstil čini ga faktički najjačim američkim vojnim poligonom u Evropi, javlja medij pod kontrolom Kremlja.
U gradnju Bondstila uloženo je više od 34 miliona dolara, a lokacija je odabrana godinu dana pre početka bombardovanja SRJ.
Na odabir lokacije je uticao i položaj sa kojeg lako mogu da se obave dejstva širih razmera, ali i da se, u slučaju nužde, prime američki i NATO borbeni avioni i helikopteri.
Lokaciju je odredila i blizina ključnih naftovoda i energetskih koridora u izgradnji, kao što je transbalkanski naftovod koji sponzoriše SAD, blizina američkih baza u Makedoniji i Bosni, kao i pogodna lokacija "veza" sa bazama SAD u Avijanu i Vićenci.
Bondstil bi trebalo da bude centar američkog vojnog balkansko–apeninskog trougla ili najsnažniji strateški vojni poligon SAD u Evropi.
Kao takav bi ostao pod kontrolom vojske SAD, ali bi mogao da postane i komanda buduće vojske Kosova.
Vojni sektor Bondstila uveče nije osvetljen, a i preko dana ga je teško uočiti, pošto zbog maskirnih "šatora" izgleda da se stapa sa okolinom.
U Bondstilu, pored američke vojske, borave i vojnici iz još desetak država koje su u okviru Kfora stacionirane na Kosovu, pa je moguće sresti Poljake, Čehe, Ukrajince, Turke, Rumune, Slovence…
Bondstil se snabdeva strujom iz generatora na dizel gorivo, koji ima dovoljno snage da 24 sata neprekidno osvetljava grad srednje veličine. Oko generatora je ustanovljena i neprekidna straža.
Na pola puta od kantine do crkve je i upozorenje za vojnike - sanduk sa maketama raznih vrsta nagaznih mina.
U bazi su i restorani lanaca "Burger king", "Antonis pica" i "Tako bela",a sagrađena je i dvospratna robna kuća u koju roba stiže iz Amerike.
U izlozima prodavnica suvenira mogu se kupiti zastave svih zemalja sveta, osim Srbije. Postoje i betonska skloništa…
U proseku u spavaonicama ima po pet soba i u svakoj sobi spava po četvoro vojnika. Jedno kupatilo sa četiri tuš kabine dele vojnici iz pet soba.
Bazu Bondstil posetili su predsednici Bil Klinton i Džordž Buš, kao i Madlen Olbrajt i nekadašnji američki ministar odbrane Donald Ramsfeld.
Na zgradama u bazi okačene su table koje u različitim bojama i brojevima od jedan do pet. Ako je tabla pokazuje broj pet, vojnici bi na svakih sat vremena trebalo da popiju po čašu vode, piše "Sputnjik".
Sa Bolombojem je druga priča! Vojnik Zvezde se vratio, a jedan važan detalj može da "pogura" tim do plej-ofa
Jovanović spasao Partizan: Odbranio penal, "zaključao" gol i sačuvao tri boda za kraj godine!
Partizan je u problemu, a postoji samo jedno rešenje: Prvi ispit je pao, vreme je za popravni!
Ovo je trudna verenica ubijenog Nikole iz Kaluđerice: Napadači pucali kroz prozor, čula se vriska i škripa guma
Lalatović skočio na Dudića, novinari sprečili tuču! Pogledajte haos posle utakmice u Novom Sadu